Reklama

Najlepsi dzielnicowi są gdzie? Na Podkarpaciu!

Opublikowano: pt, 28 cze 2019 20:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpaccy dzielnicowi rywalizowali o tytuł "Dzielnicowy Roku". Eliminacje wojewódzkie otworzyły furtkę zwycięzcom co XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych. I tak pierwsze miejsce zajął funkcjonariusz mielecki, a najlepszym kierownikiem dzielnicowych okazał się policjant ze Stalowej Woli.

Pierwszym zadaniem dla dzielnicowych z komend miejskich i powiatowych było rozwiązanie pisemnego testu z wiedzy policyjnej. Obejmował on m.in. tematykę zapobiegania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także wiele innych zagadnień z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej ukierunkowanej na profilaktykę społeczną i prewencję kryminalną.

W kolejnym etapie zmagań, funkcjonariusze musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Zadaniem dzielnicowego było przyjęcie interesanta, którego problem okazał się bardzo złożony, ponieważ był on zarówno osobą poszkodowaną, jak i sprawcą czynu zabronionego.

Rywalizację, w której udział wzięło 42 dzielnicowych z Podkarpacia, wygrał mł. asp. Daniel Grzanka z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Drugie miejsce zajął st. sierż. Tomasz Groń z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, pełniący służbę w Posterunku Policji w Komańczy. To oni będą reprezentować Podkarpacie w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się od 22 do 25 października br. w Szkole Policji w Katowicach.

Trzecie miejsce zajął st. post. Sebastian Ryba z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji w Sokołowie Małopolskim.

W ramach turnieju "Dzielnicowy Roku 2019", odbył się również konkurs na najlepszego kierownika Rewiru Dzielnicowych. Pierwsze miejsce zdobył asp. szt. Tomasz Sala z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, który wraz z dzielnicowymi, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach wojewódzkich konkursu, będzie reprezentował podkarpackich policjantów w finale ogólnopolskim.

Drugie miejsce w konkursie kierowników zajął asp. szt. Andrzej Pszeniczny z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, natomiast miejsce trzecie - asp. Leszek Raczak z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji Rzeszów- Śródmieście.

Na Podkarpaciu, w 21 komendach miejskich i powiatowych służbę pełni 470 policjantów dzielnicowych.

Gratulujemy dzielnicowym!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.