Reklama

Nagrodzono najlepszych pszczelarzy

Opublikowano: ndz, 22 lis 2020 11:24
Autor:

Nagrodzono najlepszych pszczelarzy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczne święto miodu, z uwagi na panujące obostrzenia sanitarne, nie mogło odbyć się w tradycyjnej formule. Jednak z uwagi na konieczność zachowania ciągłości konkursu, postanowiono docenić pszczelarzy z Podkarpacia.

Rozstrzygnięto konkurs na „Najlepszą Pasiekę Podkarpacia 2020”. Ta wieloletnia tradycja uhonorowania pracy podkarpackich pszczelarzy, jest częścią Podkarpackiego Święta Miodu, cyklicznie odbywającego się w naszym województwie.

Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego wspólnie z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Rzeszowie, w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2020-2021.

Wicemarszałek Piotr Pilch, zwracając się do pszczelarzy, mówił między innymi o działaniach samorządu województwa prowadzonych w zakresie promocji pszczelarstwa na Podkarpaciu:

- Od sześciu lat Samorząd Województwa Podkarpackiego prowadzi kampanię edukacyjną dotyczącą roli pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie. Najważniejszym jej elementem jest sadzenie drzew miododajnych. W ciągu sześciu lat, za około 500 tysięcy złotych zakupiliśmy ponad 30 tysięcy sztuk takich sadzonek, które zostały posadzone na Podkarpaciu. Były to między innymi: lipy, akacje oraz klony.

– powiedział wicemarszałek Piotr Pilch.

Do gratulacji składanych zwycięzcom dołączył także prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie Tadeusz Dylon.

Laureatami Konkursu „Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2020 r.” zostali: Sebastian Stanisławski (I miejsce), Józef Kubacki (II miejsce) i Andrzej Jakiel (III miejsce). Z kolei nagrody wyróżnienia odebrali: Dariusz Łoza i Sławomir Witas.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE