Reklama

Reklama

Nagrodzono najlepszych pszczelarzy

Opublikowano: 22 listopada 2020 10:24
Autor: Rafał Bolanowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Tegoroczne święto miodu, z uwagi na panujące obostrzenia sanitarne, nie mogło odbyć się w tradycyjnej formule. Jednak z uwagi na konieczność zachowania ciągłości konkursu, postanowiono docenić pszczelarzy z Podkarpacia.

Reklama

Rozstrzygnięto konkurs na „Najlepszą Pasiekę Podkarpacia 2020”. Ta wieloletnia tradycja uhonorowania pracy podkarpackich pszczelarzy, jest częścią Podkarpackiego Święta Miodu, cyklicznie odbywającego się w naszym województwie.

Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego wspólnie z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Rzeszowie, w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2020-2021.

Wicemarszałek Piotr Pilch, zwracając się do pszczelarzy, mówił między innymi o działaniach samorządu województwa prowadzonych w zakresie promocji pszczelarstwa na Podkarpaciu:

- Od sześciu lat Samorząd Województwa Podkarpackiego prowadzi kampanię edukacyjną dotyczącą roli pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie. Najważniejszym jej elementem jest sadzenie drzew miododajnych. W ciągu sześciu lat, za około 500 tysięcy złotych zakupiliśmy ponad 30 tysięcy sztuk takich sadzonek, które zostały posadzone na Podkarpaciu. Były to między innymi: lipy, akacje oraz klony.

– powiedział wicemarszałek Piotr Pilch.

Do gratulacji składanych zwycięzcom dołączył także prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie Tadeusz Dylon.

Laureatami Konkursu „Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2020 r.” zostali: Sebastian Stanisławski (I miejsce), Józef Kubacki (II miejsce) i Andrzej Jakiel (III miejsce). Z kolei nagrody wyróżnienia odebrali: Dariusz Łoza i Sławomir Witas.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.