Reklama

Nadal szukają MORDERCY właściciela kantoru. ZOBACZ REKONSTRUKCJĘ

Opublikowano:
Autor:

Nadal szukają MORDERCY właściciela kantoru. ZOBACZ REKONSTRUKCJĘ - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tuż przed świętami w TVP1 w "Magazynie Kryminalnym 997" wyemitowany został materiał na temat zabójstwa właściciela kantoru wymiany walut w Krośnie. Aktorzy wcielili się w role poszkodowanych i mordercy, pokazując nam, jak doszło do tej tragedii.

To jedna z tych spraw, które budzą ogromne emocje mimo upływu czasu. Do morderstwa w Krośnie doszło 10 lat temu, a sprawca nie został jeszcze ujęty. Choć sprawa została umorzona w 2012 roku, to policyjne archiwum X w Rzeszowie nadal poszukuje nowych śladów, poszlak i samego zabójcy.

Przypomnijmy...

Do tragicznego w skutkach napadu doszło 31 lipca 2009 roku około godziny 13. Wtedy do drzwi jednego z domów przy ulicy Lenarta w Krośnie zapukał mężczyzna. Otworzyła właścicielka, którą napastnik odepchnął i wtargnął do środka. Sterroryzował kobietę, używając przedmiotu podobnego do pistoletu, i zażądał pieniędzy wraz z biżuterią. Związał ją i razem czekali na jej męża. 77-latek prowadził kantor wymiany walut na krośnieńskim placu targowym.

Starszy mężczyzna został zaatakowany w drzwiach ostrym narzędziem prosto w szyję. Napastnik zabrał ofierze torbę z pieniędzmi w kwocie nie mniejszej niż 200 tys. zł i razem z biżuterią wydaną przez kobietę uciekł w kierunku ul. Bursaki.

Mimo ze właścicielka uwolniła się i wezwała pomoc, to na ratowanie męża było już za późno. W wyniku obrażeń 77-latek zmarł na miejscu z wykrwawienia.

31 października już po raz drugi dziennikarze programu "Magazyn Kryminalny 997" przyglądają się sprawie. Swoją opinię na ten temat przedstawiła dr hab. nauk prawnych Monika Całkiewicz z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jest specjalistką w zakresie prawa karnego, kryminalistyki i kryminologii. Uważa, że przestępca był dobrze przygotowany. Śledził rodzinę, wcześniej nawiązywał kontakt z ofiarami. Postępował śmiało, co potwierdza to, że nie ukrywał twarzy i pozostał z kobietą do czasu powrotu jej męża. Miała więc czas dokłądnie przyjrzeć się sprawcy.

Zaznaczyła w programie, że mimo bardzo dokładnego rysopisu mężczyzny nie udało się schwytać. Co to oznacza? Że być może są jakieś powody, dla których osoby znające mordercę nie chcą go "wydać".

Policja nadal apeluje do osób, które mogą wiedzieć coś na temat tej tragedii, o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym KWP w Rzeszowie - tel. 17 858 24 57, 17 858 23 27 lub numer alarmowy 997. Wszystkim przekazującym informację, na ich życzenie, policja zapewnia anonimowość.

TAK MOŻE WYGLĄDAĆ SPRAWCA:

ZOBACZ ODCINEK Z REKONSTRUKCJĄ WYDARZEŃ W KROŚNIE - KLIKNIJ:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE