Reklama

Na ratunek dla wychłodzonego! Zwracajmy uwagę na bezdomnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacka Policja

Na ratunek dla wychłodzonego! Zwracajmy uwagę na bezdomnych - Zdjęcie główne

foto Podkarpacka Policja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z każdym kolejnym dniem robi się coraz zimniej. Mróz potrafi być zabójczy, dlatego nie bądźmy obojętni, kiedy widzimy kogoś kto może potrzebować pomocy.

Niska temperatura sprawia, że wiele osób może być narażonych na utratę zdrowia lub życia wskutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych, ale też będących pod wpływem alkoholu, które przez dłuższy czas przebywają na zewnątrz.

W  środę policjanci ze Stalowej Woli otrzymali sygnał o osobie leżącej przed jednym z bloków na ulicy Wojska Polskiego. Mundurowi pojechali się we wskazane miejsce, gdzie zastali leżącego na ławce mężczyznę. Okazał się nim bezdomny 47-latek. Był nietrzeźwy i miał przemoczone ubranie.

Został on przewieziony do komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia.

Zabójcze jest kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu. Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE