Reklama

Na pomoc rannemu bocianowi [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolbuszowscy policjanci interweniowali dziś, 2 lipca, rano w Hucisku, gdzie jeden z mieszkańców zauważył rannego bociana. Wystraszony ptak nie mógł wrócić do gniazda, w którym znajdowały się młode.

Na pomoc bocianiej rodzinie ruszyli strażacy, lekarze weterynarii i pracownicy urzędu gminy, którzy wspólnymi siłami złapali rannego bociana. Decyzją lekarzy chory ptak pojedzie na leczenie.

- O rannym bocianie powiadomił policję mieszkaniec Huciska, który zauważył chodzącego obok swojej posesji ptaka - relacjonowała Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy kolbuszowskiej komendy. - Z przekazanych informacji wynikało, że bocian prawdopodobnie zranił się w skrzydło i nie może wrócić do znajdującego na sąsiedniej posesji gniazda, w którym znajdują się młode.  

Na ratunek bocianiej rodzinie niezwłocznie ruszyli kolbuszowscy policjanci i strażacy. Do Huciska przyjechali również lekarze weterynarii z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kolbuszowej oraz pracownicy Urzędu Gminy Niwiska. Wspólnymi siłami udało się złapać rannego ptaka, który pojedzie na dalsze leczenie. Młode zostaną pod opieką drugiego z dorosłych bocianów oraz pracowników gminy, którzy zobowiązali się doglądać ptasiej rodziny.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE