Reklama

Na Podkarpaciu spada liczba małżeństw i mieszkańców. Wyjątkiem Rzeszów

Opublikowano:
Autor:

Na Podkarpaciu spada liczba małżeństw i mieszkańców. Wyjątkiem Rzeszów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na koniec pierwszego półrocza województwo podkarpackie liczyło mniej ludności niż na koniec czerwca 2019 roku. Z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeniami spadła także liczba zawartych małżeństw.

Na koniec czerwca 2020 roku Podkarpacie liczyło 2,1 mln. mieszkańców. Na wsi mieszkało 58,6 proc. mieszkańców województwa podkarpackiego. Niewiele ponad połowę ludności (51,0 proc) stanowiły kobiety. 


CZYTAJ TAKŻE: Informacje z Podkarpacia


Mniej małżeństw, urodzeń i zgonów

W pierwszym półroczu br. na Podkarpaciu zawarto 1,9 tys. małżeństw oraz zanotowano 9,8 tys. urodzeń. Zgonów natomiast było 10,1 tys. Przyrost naturalny wyniósł minus 0,2 na 1 tys. mieszkańców.

Na koniec czerwca 2020 roku, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, liczba ludności zmniejszyła się o 1,6 tys. osób. W I półroczu br. zawarto mniej o 1,6 tys. małżeństw (o 46,9 proc) w porównaniu z pierwszym półroczem 2019 roku. Tak duży spadek zawartych małżeństw był spowodowany pandemią koronawirusa. Mniej było także urodzeń (o 300) oraz zgonów (o 190).     


CZYTAJ TAKŻE: Ciało znaleziono na klatce schodowej! Zatrzymano syna ofiary


Rzeszów z największym przyrostem naturalnym

Na koniec pierwszego półrocza 2020 roku, stolica województwa podkarpackiego liczyła 196,8 tys. mieszkańców. Było to o 1,9 tys. osób więcej niż na koniec czerwca 2019 roku. 

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. w Rzeszowie zawarto 189 małżeństw, zanotowano 1,1 tys. urodzeń i 841 zgonów. Rzeszów osiągnął po raz kolejny najwyższy przyrost naturalny ze wszystkich miast wojewódzkich (2,6 na 1 tys. ludności).   W Polsce w pierwszym półroczu br. przyrost naturalny wyniósł minus 1,6 na 1 tys. ludności
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE