Reklama

Na Podkarpaciu przybędzie bezrobotnych!

Opublikowano:
Autor:

Na Podkarpaciu przybędzie bezrobotnych! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kryzys ekonomiczny dotyka Podkarpacie. Tym razem zwolnienia grupowe zapowiada firma z branży lotniczej, która ma zakład w Sędziszowie Małopolskim.

Francuski producent silników lotniczych zamierza zwolnić 150 pracowników z zakładu SAFRAN w Sędziszowie Małopolskim ze względu na kryzys w branży wywołany pandemią koronawirusa.

Niestety epidemia sprawiła, że przez dłuższy czas samoloty nie były używane. Przestój spowodował kłopoty finansowe w spółce Safran Transsmision Systems Poland. Firma oszczędności szukała w wynagrodzeniach pracowników: zmniejszenie ilości godzin pracy. Jednak jak pisze portal pulspodkarpacia.pl te kroki nie były wystarczające i teraz planowane są masowe zwolnienia nawet 20 procent załogi - 150 osób. Pracownicy, z którymi zostaną rozwiązane umowy, mogą liczyć na zasiłek solidarnościowy w wysokości 1400 złotych, który przysługuje od 1 czerwca, maksymalnie przez 3 miesiące.

Sytuacja rodzimej gospodarki zaniepokojona jest europoseł Koalicji Obywatelskiej Elżbieta Łukacijewska.

- Na Podkarpaciu co chwilę dowiadujemy się o grupowych zwolnieniach, teraz w Sędziszowie Małopolskim. Rząd uspokaja i mówi o tarczach antykryzysowych. Jednak czy one są skuteczne? Jaki jest prawdziwy stan gospodarki oraz zadłużenie?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE