Reklama

Na Podkarpaciu odmówili osądzenia Jarosława Kaczyńskiego [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Na Podkarpaciu odmówili osądzenia Jarosława Kaczyńskiego [FILM] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ośrodek Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i Rasistowskich złożył doniesienie do prokuratury w sprawie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na wiecu wyborczym w Stalowej Woli. Kiedy stalowowolska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, zaskarżył decyzję do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Sąd podtrzymał decyzję prokuratury i teraz Ośrodek poszedł na "wojnę" z wymiarem sprawiedliwości.

Cała sprawa dotyczy następującej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego:

- Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych szkół, do naszego życia, którzy chcą odebrać nasze prawa, kulturę, którzy atakują Kościół, nasze świętości. To trzeba odeprzeć. Jestem bardzo wdzięczny księdzu arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu za to, że w słowach zdecydowanych ujął ten problem. To wielki problem dla Polski. Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do słów arcybiskupa, który powiedział o środowisku LGBT "Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa".

ZOBACZ FILM, W KTÓRYM JAROSŁAW KACZYŃSKI WYPOWIADA ZASKARŻONE SŁOWA W STALOWEJ WOLI W TYM ARTYKULE:

Festiwal obietnic rządzących [FOTO FILM]

Za te słowa Ośrodek Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i Rasistowskich chciał pociągnąć do odpowiedzialności lidera PiS. Jednak Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli odmówiła wszczęcia śledztwa. W uzasadnieniu stwierdzono, że wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego była promowaniem tradycyjnego modelu rodziny, a to w Polsce nie jest zabronione. Zażalenie na taką decyzję trafiło do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, a ten utrzymał w mocy zarządzenie prokuratora o nieprzyjęciu zażaleń na odmowę wszczęcia dochodzenia.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i Rasistowskich całą sprawę opisuje w następujący sposób (tekst oryginalny):

- By obronić Jarosława Kaczyńskiego i uniemożliwić postawienie go przed sądem za czyny, których się dopuścił - sędzia delegowany do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, związany z neo-KRS zdecydował się na łamanie prawa! A mówiąc konkretnie, współpracując z dyspozycyjnym wobec PiS prokuratorem, sędzia delegowany Tomasz Turbak celowo i z premedytacją zastosował nieodpowiednie przepisy. Takie, które nie miały kompletnie żadnego zastosowania w sprawie, którą się zajmował. Zrobił to po to, by uchronić od odpowiedzialności karnej lidera partii rządzącej, dzięki której został oddelegowany na wyższe stanowisko. Pokazujemy Państwu dowód, którym jest postanowienie Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Sąd utrzymał w w nim w mocy zarządzenie prokuratora o nieprzyjęciu zażaleń na odmowę wszczęcia dochodzenia, w sprawie słów Jarosława Kaczyńskiego podczas pikniku rodzinnego w Stalowej Woli. Jest to oczywiste łamanie prawa przez Sąd. Sąd (pomimo argumentów przytoczonych w zażaleniu) powołuje się na przepis, który nie ma zastosowania w niniejszej sprawie, tj. na art. 306 § 1 pkt 3 kodeksu postępowania karnego podczas gdy powinien zastosować art. 306 § 1 pkt 2 kpk - co było podnoszone w środku zaskarżenia. Ośrodek bowiem jest instytucją społeczną, a nie osobą fizyczną aby stosować 306 § 1 pkt 3 kpk. Nie jest więc potrzebne naruszenie praw fundacji, by mogła wnieść zażalenie na decyzję prokuratora o odmowie.

Ośrodek nie składa broni i zapowiada złożenie wniosku o kasację nadzwyczajną do rzecznika praw obywatelskich oraz skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE