Reklama

Na osiedlu Wilkowyja w Rzeszowie powstanie żłobek. BGM szuka działki

Opublikowano:
Autor:

Na osiedlu Wilkowyja w Rzeszowie powstanie żłobek. BGM szuka działki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa nowych żłobków w mieście to od lat kluczowa kwestia polityki prowadzonej przez Tadeusza Ferenca, prezydenta miasta. W 2022 roku z nowej placówki skorzystają również mieszkańcy osiedla Wilkowyja. 

Już na lipcowej sesji Rady Miasta miejscy rajcy zadecydowali, że przeznaczą 120 tys. zł na budowę nowego obiektu. Zarezerwowane środki trafią w ręce projektanta budynku. Wciąż nie wiadomo ile kosztować będą roboty budowlane.


– Na razie mamy 120 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej. 

– informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.


Kolejną niewiadomą jest lokalizacja inwestycja. Jak słyszymy w ratuszu, Biuro Gospodarki Mieniem szuka odpowiedniej działki. Według zapisów w wieloletniej prognozie finansowej realizacja projektu odbędzie się w latach 2021-2022


Aktualnie na terenie Rzeszowa działa dziewięć miejskich żłobków, które są w stanie przyjąć ok. 1300 dzieci. Kolejne żłobki w mieście już powstają, to m.in. obiekty przy ul. Jachowicza i Iwonickiej. Kilka dni temu wystartował przetarg na wykonanie robót budowlanych przy ul. Strzelców. Powstanie tam żłobek i przedszkole na łączna ilość 270 miejsc. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE