Reklama

Na Kiczerze powstanie punkt widokowy dla niepełnosprawnych

Opublikowano:
Autor:

Na Kiczerze powstanie punkt widokowy dla niepełnosprawnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na górze Kiczera w Puławach Górnych (powiat krośnieński) ma powstać wieża widokowa, z której będą korzystać również niepełnosprawni.

Jest to na razie tylko projekt, a powstał on z inicjatywy stowarzyszenia Beskidzkiego Towarzystwa Turystycznego “Przełom Wisłoka”. Organizacja poszukuje jednak finansowania zewnętrznego, dotacji, bo jak sama mówi w rozmowie z nami - nie chce, aby była to inwestycja komercyjna.

Wieża widokowa ma być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowana ma być w niej przeszklona winda, która umożliwi ludziom z problemami w poruszaniu się, dostać się na sam jej szczyt. Ma ona być zbudowana w większości z drewna i sięgać do 33 metrów wysokości, tak, aby być powyżej drzew. Wieża będzie uatrakcyjniać ten turystyczny region. Z jej szczytu podziwiać będzie można nawet Tatry.

Punkt widokowy ma zostać wykonany z długich słupów, zwężony w połowie wysokości i posiadać również schody. Nie wiadomo jeszcze, kiedy wieża stanie na Kiczerze. Na ten moment tworzone są wizualizacje i poszukiwane projekty unijne, które mogą sfinansować jej powstanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE