Reklama

Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego numerem jeden w kraju [AKTUALIZACJA, VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego numerem jeden w kraju [AKTUALIZACJA, VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Świetna nowina dla Tarnobrzega. Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego wywalczyło tytuł najlepszej atrakcji turystycznej w kraju w konkursie Programu I Polskiego Radia. Muzeum było bohaterem audycji "Lato z Radiem".

3.08:

Sprawdź jak wyglądała audycja "Lata z Radiem" o Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego:

2.08:

Oddział Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, czyli Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego – powstał we wrześniu 2013 roku w zabytkowym budynku dawnego spichlerza dworskiego z 1843 roku. Co można zobaczyć w muzeum? Geologiczne okazy siarki rodzimej, dokumentacje techniczne, fragmenty maszyn i urządzeń pracujących niegdyś w głębinowych, odkrywkowych i otworowych kopalniach siarki, pamiątki, mundury górnicze, fotografie archiwalne oraz dokumentuje historię wydobycia i przetwórstwa siarki, zarówno w dawnych polskich ośrodkach wydobywania siarki jak i w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym.

Siedzibą Muzeum jest murowany z cegły w stylu klasycystycznym, piętrowy budynek. Został on zaprojektowany przez właściciela dóbr dzikowskich, hrabiego Jana Bogdana Tarnowskiego (1805-1850) i stanowi ostatni relikt zabudowy dawnego folwarku Wymysłów. W 1991 roku powstało tutaj Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE