Reklama

Mundurowi przypominają o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Mundurowi przypominają o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Minął pierwszy tydzień od kiedy mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Zdecydowana większość mieszkańców Tarnobrzega do nowych obostrzeń podeszła odpowiedzialnie i zakłada maseczki ochronne. Niestety zdarzają się także przypadki, w których osoby lekceważą nowe prawo.

Od 16 kwietnia policyjne patrole angażują się w informowanie mieszkańców Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego o obowiązku zasłaniania ust oraz nosa. Dotyczy to wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w pojazdach komunikacji zbiorowej oraz poruszających się samochodami, motocyklami i rowerami. Zdecydowana większość mieszkańców od pierwszego dnia, obowiązującego przepisu stosuje się do obostrzeń. Zapominalscy i roztargnieni mogli liczyć na wyrozumiałość funkcjonariuszy, którzy przypominali im o obowiązujących przepisach.

Jednak w przypadkach rażącego ignorowania przepisów funkcjonariusze wypisywali mandaty i kierowali wnioski o ukaranie do sądu. Oto kilka zdarzeń przy których potrzebna była interwencja policji.

W czwartek, 23 kwietnia, przed godziną 20, policjanci zostali wezwani do sklepu spożywczego, w którym mężczyzna wszczął awanturę z pracownikami. Na miejscu okazało się, że w jednym ze sklepów przy ulicy Sienkiewicza w Tarnobrzegu mężczyzna zachowuje się agresywnie. Był nim 39-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba. Mężczyzna będąc w sklepie nie posiadał zasłoniętych ust i nosa. Był agresywny w stosunku do personelu oraz innych klientów, wypowiadał słowa wulgarne i lekceważąco odnosił się do interweniujących policjantów. Mundurowi skierowali wniosek do sądu o ukaranie 39-latka.

Tego samego dnia przed godziną 9, policjanci pełniący służbę na terenie Tarnobrzega, interweniowali wobec 37-latka. Pieszy spacerował ulicą Sienkiewicza, bez zasłoniętych ust i nosa, miał jednak wokół szyi chustę. Gdy policjanci zwrócili mu uwagę aby zasłonił usta i nos, mężczyzna odmówił. Oświadczył, że nie będzie stosował się to nowych przepisów, bo mu się nie podobają, krzyczał i używał słów wulgarnych. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem.

Po godzinie 22, dwaj mężczyźni na tarnobrzeskim osiedlu Przywiśle pili alkohol. Miłośnicy procentów nie mieli zasłoniętych ust i nosa i zachowywali się głośno. Kiedy funkcjonariusze zapytali ich czy mają maseczki ochronne zaczęli się agresywnie zachowywać. Dwaj mężczyźni w wieku 27 i 32 lata za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Pamiętajmy również, że mamy obowiązek odkrycia ust i nosa na żądanie organów uprawnionych w przypadku legitymowania w celu ustalenia naszej tożsamości.

Fot. KMP Tarnobrzeg

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE