Reklama

Mówił, że ją zamorduje. Bił ją i wykończył psychicznie

Opublikowano:
Autor:

Mówił, że ją zamorduje. Bił ją i wykończył psychicznie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje dochodzenie przeciwko 41-letniemu mieszkańcowi powiatu leżajskiego podejrzanemu o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną.

Pokrzywdzona z obawy przed agresywnie zachowującym się, nietrzeźwym mężem pod koniec czerwca wezwała na interwencję Policję, na skutek czego podejrzany został zatrzymany.

- Zeznania pokrzywdzonej, informacje zwarte w dokumentacji służbowej sporządzonej przez funkcjonariuszy Policji podczas podejmowanych czynności dały podstawę do przedstawienia podejrzanemu zarzutu popełnienia przestępstwa znęcania się. Jest to już kolejne postępowanie prowadzone przeciwko temu mężczyźnie o przestępstwo znęcania się - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Artur Grabowski.

Sprawca za znęcanie się nad żoną odbywał już w przeszłości karę pozbawienia wolności i czynu będącego przedmiotem postępowania dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

- 24 czerwca prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczego w postaci dozoru Policji połączonego z obowiązkiem opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną i zakazem zbliżania się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonej oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej na mniej niż 50 metrów. Głównym powodem do zastosowania tego środka była obawa, że sprawca dopuści się kolejnych agresywnych zachowań wobec pokrzywdzonej, której groził pozbawieniem życia - dodał Artur Grabowski.

Za zarzucone podejrzanemu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 7 lat i 6 miesięcy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE