Reklama

Morderstwo w Łańcucie. Nastolatek będzie karany jako osoba dorosła?

Opublikowano:
Autor:

Morderstwo w Łańcucie. Nastolatek będzie karany jako osoba dorosła? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd Okręgowy w Rzeszowie nie wyda wyroku w sprawie zabójstwa 15-letniego Aleksandra M. Orzeczeniem, czy zabójca będzie odpowiadał za popełnione zbrodnie jako osoba dorosła, czy jako nieletni, zajmie się Sąd Rejonowy w Myszkowie (województwo śląskie).

Zwłoki 15-latka znaleziono 7 września w jednym z pokoi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łańcucie. Małoletni przebywał w nim zaledwie od 3 września. Po przyjeździe do Łańcuta Aleksander M. został umieszczony w dwuosobowym pomieszczeniu wraz z innym 15-latkiem, który początkowo nie przyznawał się do zabicia Aleksandra.  


CZYTAJ TAKŻE: Informacje z Podkarpacia


Zabił bez motywu

W charakterze świadków przesłuchano zarówno wychowawców jak i 15-latka. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Łańcucie wykazało, że za śmierć Aleksandra M. odpowiada jego współlokator, który notabene przyznał się do morderstwa, lecz nie zdradził motywów zbrodni. 

15-latek został skierowany do ośrodka w Łańcucie m.in. za ogólną demoralizację, za zniszczenie mienia oraz czyny, o których mówi art. 256 kodeksu karnego, czyli rozpowszechnianie materiałów propagujących treści faszystowskie lub inny ustrój totalitarny.

- 15-latek przyznał się do zabójstwa. Do Sądu Rodzinnego należy decyzja czy będzie odpowiadał jako osoba dorosła. 

- wyjaśniał po odkryciu prawdy Tomasz Mucha, rzecznik Sądu Okręgowego w Rzeszowie.


CZYTAJ TAKŻE: Handlowali kokainą, płynną amfetaminą i haszyszem!


Sprawę przeniesiono na Śląsk 

Sąd Rodzinny w Łańcucie miał podjąć  decyzję czy chłopak będzie odpowiadał za zabójstwo współlokatora jako osoba dorosła, czy jako nieletni. Podjęto jednak decyzję o tym, że ostateczna decyzja będzie należała do Sądu Rejonowego w Myszkowie.

- W tej chwili decyzję o tym czy 15-latek będzie odpowiadał jako osoba dorosła czy jako nieletni podejmie Sąd Rejonowy w Myszkowie. Sprawa została skierowana do właściwego sądu z uwagi na miejsce pochodzenia chłopca. 


- informuje Tomasz Mucha. 

Za zabójstwo współlokatora 15-latkowi grozi do 25 lat pozbawienia wolności. Jeżeli będzie karany jako osoba nieletnia, zostanie skierowany do zakładu poprawczego dopóki nie skończy 21. roku życia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE