Reklama

Mógł umrzeć w karetce przez... szpital

Opublikowano: sob, 13 lip 2019 14:23
Autor:

Mógł umrzeć w karetce przez... szpital - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 7 lipca pacjent Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku mógł być narażony na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sprawę bada prokuratura.

- Prokuratura Rejonowa w Leżajsku prowadzi postępowanie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na narażeniu 7 lipca pacjenta Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, przez blokowanie dojazdu karetki pogotowia ratunkowego z pacjentem do szpitala

- poinformowała rejonówka w Leżajsku.

Postępowanie prowadzone jest na podstawie artykułu:

§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zespoły ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie nie miały zapewnionego właściwego dostępu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Leżajsku. Podjazd na SOR był blokowany przez pojazdy taboru transportu sanitarnego szpitala. Ta sytuacja mogła narazić 7 lipca pacjenta przywiezionego przez karetkę pogotowia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

- Aktualnie trwają czynności procesowe mające na celu weryfikację informacji wskazanych w zawiadomieniu o przestępstwie, w tym związane z zabezpieczeniem dokumentacji lekarskiej pacjenta przywiezionego na SOR oraz przesłuchaniem w charakterze świadków osób mających wiadomości w tej sprawie

- przekazała Prokuratura Rejonowa w Leżajsku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.