Reklama

Mniej zwolnień grupowych niż zakładano!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Korso

Mniej zwolnień grupowych niż zakładano! - Zdjęcie główne

foto Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niektórzy pracodawcy zdecydowali się na redukcję planowanych zwolnień grupowych w całości lub części. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja na podkarpackim rynku pracy.

Z  najświeższego komunikatu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie wynika, że w okresie od 1 stycznia do 27 listopada 2020 roku podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia 3341 pracowników w ramach zwolnień grupowych. Do dnia 31 października 2020 roku wręczono wypowiedzenia 2391 pracownikom, co stanowiło 71,6 procent wszystkich zgłoszeń.

Najwięcej osób straciło pracę w miesiącu maju – 575 i sierpniu – 472. Ale już w październiku było to tylko 40 osób.

- Patrząc z perspektywy dziesięciu miesięcy, wśród pracodawców zgłaszających do powiatowych urzędów pracy zwolnienia najczęściej pojawiały się podmioty branży automotive i lotniczej, chociaż samo zjawisko wydaje się normalizować, na co wskazuje zmniejszający się od sierpnia poziom zwolnień grupowych.

- zaznaczył Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.  

Jednocześnie dodał.

- SARS-CoV-2 nie dotknął w takim zakresie, jak się pierwotnie spodziewano, budownictwa czy turystyki, nie zaszkodził również sprzedaży produktów pierwszej potrzeby i żywnościowych. Sytuacja wciąż jest jednak trudna, a długofalowe skutki SARS-CoV-2 są trudne do przewidzenia.

- mówi.

Na podkreślenie zasługuje też fakt, że niektórzy pracodawcy zdecydowali się na redukcję planowanych zwolnień grupowych w całości lub części - uratowano tak ponad 1300 miejsc pracy. (...) CZYTAJ DALEJ>>

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy