Reklama

Młodzi chłopcy STRZELALI do księdza? O ich losie zdecyduje sąd

Opublikowano:
Autor:

Młodzi chłopcy STRZELALI do księdza? O ich losie zdecyduje sąd - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sytuacja ta mocno zbulwersowała mieszkańców Rzeszowa, zwłaszcza z okolic Baranówki. W kierunku księdza odwiedzającego wiernych z ulicy Solarza w ramach wizyt duszpasterskich miały paść strzały. Dzielnicowy ustalił nazwiska osób, które mogły za to odpowiadać.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w sobotę 18 stycznia, około godziny 15.

- Ze zgłoszenia wynikało, że ktoś miał strzelać do księżny idących z wizytą duszpasterską. W ubiegły poniedziałek o tym zdarzeniu zostali zawiadomieni policjanci z komisariatu na Baranówce, którzy rozpoczęli ustalania sprawców. Funkcjonariusze prowadzili czynności w kierunku art. 160 kk, tj. narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

- przekazuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Sprawcami okazali się dwaj nastolatkowie w wieku 13 i 15 lat, których nazwiska ustalił dzielnicowy odpowiedzialny za ten rejon.

- Na podstawie zebranych informacji policjanci potwierdzili, że byli to dwaj nastolatkowie. Chłopcy strzelali z mieszkania jednego z nich. Jak ustalono, 15-latek strzelił w kierunku księdza, drugi jak twierdzi, strzelał do pobliskich drzew. Z rozmowy z jednym z nich nie wynika, aby celowali do innych osób. Nastolatkowie strzelali plastikowymi kulkami z repliki pistoletu i rewolweru, w których materiałem miotającym był gaz CO 2. Przedmioty te zabezpieczyli policjanci

- informuje KMP Rzeszów.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze przekażą do Sądu Rodzinnego w Rzeszowie, który zdecyduje o dalszych losie nastolatków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE