Reklama

Minister zdrowia: "są ograniczenia, będą mandaty"!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Onet

Minister zdrowia: "są ograniczenia, będą mandaty"! - Zdjęcie główne

foto Onet

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sylwestra nie ma "żadnej godziny policyjnej", ale "ograniczenia przemieszczania się" - mówił we wtorek minister Adam Niedzielski.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 31 grudnia 2020 r. od godz. 19 do 1 stycznia 2021 r. do godz. 6 na obszarze Polski przemieszczanie się będzie możliwe wyłącznie w celu wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany na antenie Radia ZET o stan faktyczny i jakich reakcji policji należy się spodziewać.

- Nie ma żadnej godziny policyjnej, bo to jest sformułowanie, które na poziomie formalnym nie istnieje. Mamy ograniczenia przemieszczania się. One są uregulowane w rozporządzeniu epidemicznym.

- przyznał.

Minister Niedzielski pytany, czy w takim razie będą mandaty, gdy ktoś w sylwestra wyjdzie na zewnątrz, odpowiedział twierdząco.

- Tak. Będą mandaty, a co więcej, policja po każdej takiej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, które jest prowadzone przez głównego inspektora, czy w ogóle przez inspektoraty sanitarne.

W tym przypadku, zdaniem ministra, kara w wysokości 30 tysięcy złotych ma być pobierana z naszego konta! Jednocześnie szef resortu zdrowia odpowiadał na pytania jakie są te "ważne potrzeby dotyczące bieżących spraw życia codziennego". Bez obaw można choćby wyjść z psem na spacer.

Adam Niedzielski ponowił apel Premiera Mateusza Morawieckiego o pozostanie w domach w sylwestrową noc.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy