Reklama

Minimalna krajowa w górę! Zobacz ile wyniesie od 2022 roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Minimalna krajowa w górę! Zobacz ile wyniesie od 2022 roku - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do połowy września br. rząd ma opublikować rozporządzenie, określające minimalne wynagrodzenie, które obowiązywać będzie w 2022 roku. "Cudów" nie będzie, ale zawsze to parę złotych więcej. Ile zatem wyniesie minimalna krajowa?

Minimalne wynagrodzenie ma wynieść 3 tysiące złotych brutto, a minimalna stawka godzinowa - 19,60 zł brutto. Takie warunki minimalnej płacy ma obowiązywac z początkiem przyszłego roku. To dla pracowników wzrost płacy o około 120 zł netto. 

W poniedziałek 2 sierpnia do wykazu Centrum Legislacyjnego dodano projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. 

Zgodnie z przepisami ustawy z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, rząd jest zobowiązany w drodze rozporządzenia do ustalenia na rok następny wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej, o ile Rada Dialogu Społecznego nie uzgodni wysokości stawek w terminie 30 dni od dnia otrzymania do negocjacji proponowanych wysokości tego wynagrodzenia.

Jak podaje strona rządowa ostateczne rozporządzenie w sprawie minimalnej płacy w przyszłym roku pojawi się do 15 września br. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy