Reklama

Milion złotych STRACIŁ rzeszowski szpital po restrukturyzacji PBS. Co teraz?

Opublikowano:
Autor:

Milion złotych STRACIŁ rzeszowski szpital po restrukturyzacji PBS. Co teraz? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przymusowa restrukturyzacja banku PBS odbiła się czkawką nie tylko prywatnym osobom, ale również samorządom, a nawet szpitalom. Rzeszowski szpital utracił ponad milion złotych!

Mowa tu o Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie. SP ZOZ Nr 1 w Rzeszowie ma teraz poważne kłopoty, po stracie ponad milion złotych

Pieniądze te miały być przeznaczone na wypłatę wynagrodzeń pracownikom SP ZOZ Nr 1. W sprawie fatalnej sytuacji rzeszowskiego szpitala, prezydent Tadeusz Ferenc wysłał w środę, 22 stycznia pismo do wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, z prośbą o interwencje u premiera Morawieckiego. Ma nadzieję, że środki zgromadzone przez SP ZOZ Nr 1 w Rzeszowie, zostaną przywrócone. 

O jakich pieniądzach mówimy? Aż o 1 185 616,81 złotych. Cała kwota składa się z trzech części. 

  • 1 094 359,99 złotych zgromadzone zostało na głównym rachunku rozliczeniowym, który służył za przyjmowanie wpłat środków publicznych, w tym wynagrodzenia z NFZ za usługi medyczne. Gromadzone były tam również dotacje z Ministerstwa Zdrowia na wynagrodzenia dla lekarzy rezydentów
     
  • 89 465,33 złotych Szpital zgromadził na rachunku Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
     
  • Ostatnią część stanowi 1791,49 złotych, które były zgromadzone z wpłat od nieubezpieczonych pacjentów.

Jak rozwinie się sprawa? Na ten moment trudno odpowiedzieć. Kontaktowaliśmy się już ze szpitalem w tej kwestii. Wszyscy zgodnie przyznają, że sytuacja jest naprawdę fatalna. Komentarz od dyrektora naczelnego SP ZOZ Nr 1 w Rzeszowie otrzymamy po weekendzie.

Sama wojewoda zaś już o sprawie wie i deklaruje swoją pomoc. W oficjalnym oświadczeniu wystawionym przez Tomasza Leyko - rzecznika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, czytamy:

Sprawą zainteresowała się już wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która deklaruje pomoc poszkodowanym samorządom i instytucjom. Także Samorząd Województwa Podkarpackiego w ramach swoich kompetencji będzie wspierał te działania.        

Do sprawy będziemy wracać. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE