Reklama

Mieszkanka Jelenich Rogów, mieszkaniec Swornychgaci. Nazw tych miejscowości długo nie zapomnisz. Są tam także wsie z Podkarpacia [GALERIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Polsce mamy 954 miasta, w tym 302 gminy miejskie oraz 652 miasta położone w gminach miejsko-wiejskich. Mamy też 43 122 wsi, z czego 29 368 przynależy do gmin wiejskich, a 13 754 do gmin miejsko-wiejskich. Każda ta miejscowość ma oczywiście swoją nazwę, ale tylko niektóre na dobre zapadają w pamięć. Sprawdźcie najciekawsze z nich!

Ich nazwy pochodzą od imion albo nazwisk (lub przezwisk) założycieli czy właścicieli lub też od cech miejsca, w którym znajduje się miejscowość. Nauka, która bada to zjawisko, nazywa się onomastyką (zajmuje się również badaniem imion i nazwisk).

Wśród wszystkich nazw są szczególne - takie, które raz na zawsze zapadają nam w pamięć. W niektórych przypadkach są to również atrakcje turystyczne. Ludzie jadą specjalnie, aby zrobić sobie zdjęcie przy tablicy z napisem "Koniec Świat", "Małachowo Złych Miejsc", czy też " Łosie".

Przestudiowaliśmy mapy i poszukaliśmy nazw, które zapadają w pamięć. Niektóre są trudne do wymówienia, inne ciężko odmienić, po wymienieniu kolejnych trudno się nie uśmiechnąć. Sprawdziliśmy również, czy wiadomo, skąd wzięła się dana nazwa.

Tak powstała nasza subiektywna galeria, którą musicie koniecznie zobaczyć. Być może znacie inne ciekawie nazwane miasto lub wieś. Konieczne, dajcie znać.

Artykuł pochodzi z portalu korsokolbuszowskie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy