Reklama

Mieszkaniec Podkarpacia zdobył Koronę Ziemi!

Opublikowano:
Autor:

Mieszkaniec Podkarpacia zdobył Koronę Ziemi! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukasz Łagożny to pierwszy mieszkaniec Podkarpacia, który zdobył dziewięć najwyższych szczytów na wszystkich kontynentach. Sanoczanin 27 grudnia dotarł na Masyw Vinsona na Antarktydzie będący ostatnim przystankiem, aby móc poszczycić się zdobyciem Korony Ziemi.

óry to obcowanie z dziką i często surową naturą, oraz możliwość sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności. Jest to walka z napotkanymi przeciwnościami, a czasem z samym sobą, gdzie nagrodą jest zdobyty szczyt i przezwyciężenie własnych słabości. Góry są pasją i można o nich wiele mówić, ale żeby prawdziwie mówić musimy je sami poznać, nie wystarczy przeczytać kilka książek - mówi Łukasz Łagożny.

Łukasz urodził się 1981 roku. Zdobywanie Korony Ziemi rozpoczął blisko 10 lat temu, zaczynając od szczytu Elbrus na Kaukazie (5642 m n.p.m.). Następne w kolejce były Aconcagua w Andach (6962 m n. p. m.)  oraz Mont Blanc w Alpach (4807 m n.p.m.). Denali, który wcześniej kojarzono z nazwą McKinley (6194 m n.p.m.) najwyższy szczyt Ameryki Północnej został zdobyty przez sanoczanina w 2013 roku, po czym pokonał(...)
  CZYTAJ WIĘCEJ >>  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE