Reklama

Mieszkańcy wyczekiwali tej obwodnicy od lat [FILM FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obwodnica Czudca, która oddana została do użytku w połowie sierpnia, kosztowała ponad 85 mln zł. Rozbudowane zostały kolejne 2,5 km, powstały dwie estakady, m.in. nad linią kolejową nr 106 Rzeszów – Jasło, a także dwa ronda i most przez potok Wola.

- Ta inwestycja została zrealizowana w ramach większej całości, razem z przebudową drogi od Babicy do Czudca. Łącznie jest to 4,5 km długości, sama obwodnica ma 2,5 km. Koszt jej realizacji podniosła konieczność budowy estakad, które stanowią niemal 30% całkowitej długości obwodnicy

– mówił Piotr Miąso, dyr. Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Realizacja tej inwestycji była wyczekiwana od wielu lat przez mieszkańców, którzy licznie wzięli udział w uroczystości oddania drogi. W jej powstanie zaangażowanych było także wielu samorządowców, parlamentarzystów oraz przedstawicieli rządu z Podkarpacia. W otwarciu obwodnicy uczestniczył marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Ewa Draus.

Dużą rangę i znaczenie tej inwestycji podkreślał w Czudcu marszałek Władysław Ortyl.

- Właśnie w tym miejscu powstają i krzyżują się ważne inwestycje dla Podkarpacia, ważne inwestycje dla powiatu strzyżowskiego. Nowa droga prowadzi nas do obwodnicy Strzyżowa, dalej do Jasła. Dlatego już w tym miejscu kumulacja tych inwestycji jest bardzo duża. Suma środków, które były w ten obszar zaangażowane to jest prawie 300 mln zł

– powiedział.

Realizacja inwestycji pochłonęła ponad 85 mln zł, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło niemal 73 mln. zł.

Gmina Czudec leży przy skrzyżowaniu ważnych tras komunikacyjnych: drogi krajowej nr 19 Kuźnica – Rzeszów– Barwinek (SK) oraz drogi wojewódzkiej nr 988 Babica – Strzyżów – Warzyce, która jest jedną z ważniejszych tras z Jasła i Krosna w kierunku Rzeszowa, a dalej Warszawy i Lublina. Docelowo, droga wojewódzka nr 988 wraz z obwodnicą Czudca i będącą w budowie obwodnicą Strzyżowa włączać się będzie do drogi ekspresowej S19 w węźle „Babica”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE