Reklama

Mieszkańcy oprotestują kolejną inwestycje miejską?

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy oprotestują kolejną inwestycje miejską? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycja za 1,4 mln zł wiąże się z wykonaniem prawoskrętu, przebudową zatoki autobusowej, remontem nawierzchni, rozbudową chodników, usunięciem drzew oraz przebudową wjazdów do Filharmonii. Trwa zbiórka podpisów pod petycją przeciwko inwestycji.

Budowa prawoskrętu z ul. Słowackiego do ul. Szopena to dla miasta prawdziwa droga przez mękę. Najpierw był problem ze znalezieniem odpowiedniego wykonawcy inwestycji(przeprowadzono trzy przetargi), teraz protestują mieszkańcy, którzy chcą uchronić drzewa znajdujące się pomiędzy drogą i Filharmonią Podkarpacką. Trwa zbiórka podpisów pod petycją, która trafi do prezydenta Rzeszowa. Do dnia 4 października podpisało się pod nią 42 mieszkańców. 


CZYTAJ TAKŻE: Ognisko koronawirusa w Pro-Familii. Wszystkie planowane świadczenie wstrzymane


Znak zamiast prawoskrętu

- Nowy prawoskręt z ul. Piłsudskiego w stronę ul. Marszałkowskiej nie przyniósł pożądanych efektów. To samo będzie w tej sytuacji. W dobie kryzysu klimatycznego i nadchodzącego kryzysu gospodarczego, marnowanie 1,4 mln złotych na wycinkę drzew i poszerzenie drogi, uważamy za absurdalne! Drzewa w mieście stanowią naturalną barierę przed dużym natężeniem hałasu i zanieczyszczeniem powietrza.


- pisze autor petycji i działacz społeczny Krzysztof Jasiński. 

W treści petycji znajdują się postulaty mieszkańców, którzy wskazują, że miasto powinno odstąpić od budowy prawoskrętu, wstrzymać wycinki drzew oraz postawić przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego z ul. Szopena  znaku B-21 "Zakaz skrętu w lewo". Autor petycji uważa, że taki znak może poprawić sytuację, gdyż to kierowcy skręcający w lewo blokują wyjazd większości. 

Według planów miasta prawoskręt ma być gotowa do końca sierpnia 2021 r. Prace rozpoczną się jeszcze w październiku. Wykonawcą przebudowy będzie firma Strabag. Pełna treść petycji dostępna jest TUTAJ.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE