Reklama

Mieszkańcy nowych stref płatnego parkowania mogą się starać o abonament

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy nowych stref płatnego parkowania mogą się starać o abonament - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z faktem, iż od 1 października Strefa Płatnego Parkowania w Rzeszowie będzie powiększona o dwa nowe osiedla, ich mieszkańcy już dzisiaj mogą ubiegać się o abonament miesięczny.

Od 1 października br. strefa płatnego parkowania zostanie poszerzona o dwa osiedla – os. 1000-lecia oraz Grota-Roweckiego. Aktualnie na ich terenie trwa montaż nowych parkometrów. Władze miasta informują, że mieszkańcy tych osiedli mają już możliwość wykupienia abonamentu. Niezbędny wniosek dostępny jest POD TYM LINKIEM. 

- Opłata za abonament miesięczny dla mieszkańców wynosi 10 zł za pierwszy i drugi samochód, natomiast każdy kolejny - 100 zł.


- informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Abonament miesięczny dla wszystkich, w tym również dla przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie strefy płatnego parkowania, kosztuje 150 zł.


Wniosek o abonament należy składać w siedzibie Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów, znajdującej się przy ul. Ks. Jałowego 23A w Rzeszowie. Oprócz wypełnionego wniosku, konieczny jest również dowód rejestracyjny pojazdu, zaświadczenie o zameldowaniu lub umowa najmu oraz dokument, poświadczający rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz Gminy Miasta Rzeszów.

Roczne dochody z opłat w strefie płatnego parkowania wynoszą ok. 1,5 mln zł. Za rok 2020 do końca lipca dochód wyniósł 250 tys. Nakłady inwestycyjne w ostatnich dwóch latach wyniosły natomiast 19 mln 600 tys. zł.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE