Reklama

Międzynarodowy zgrzyt o LGBT

Opublikowano:
Autor:

Międzynarodowy zgrzyt o LGBT - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uchwały dotyczące stref wolnych od LGBT przyjmowane przez lokalne samorządu jak się okazuje będą skutkowały nie tylko brakiem możliwości aplikowania o Fundusze Norweskie. Niesie to też ze sobą ryzyko zrywania współpracy przez miasta z krajów Unii Europejskiej.

Przypomnijmy. Radni Nowej Dęby w ubiegłym roku podjęli uchwałę o sprzeciwie wobec "pojawiającym się w sferze publicznej działaniom zorientowanym na promocję ideologii ruchów LGBT". Ideologia ta według samorządowców godzi w fundamenty porządku społecznego w naszym kraju.

Wiele razy już pisaliśmy o tym, że podkarpackie samorządy, które zdecydują się na taki krok jednocześnie stracą szanse na pieniądze z Funduszy Norweskich. Teraz wiemy, że przez jedną uchwałę może być zniweczona wieloletnia współpraca międzynarodowa. Tak stało się w przypadku Nowej Dęby. Z powodu tej uchwały irlandzkie miasto Fermoy zerwało 14-letnią współpracę z gminą.

Jak wyjaśnia burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon rada nie odpisała na pismo samorządowców z Irlandii, zrobi to on sam i jak wskazuje postara się wyjaśnić, że nie jest to akt prawa miejscowego. Ma charakter apelu, a więc jest wyrazem stanowiska samej rady i apel ten nie podlega wykonaniu. Nikt nikomu nie narzuca mu określonego poglądu, stanowiska czy przekonań, nikogo nie dyskryminuje.


Czytaj także:


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE