Reklama

Miażdżąca wygrana Dudy w Jeżowem! Trzaskowski lepszy w Cisnej i Lutowiskach!

Opublikowano:
Autor:

Miażdżąca wygrana Dudy w Jeżowem! Trzaskowski lepszy w Cisnej i Lutowiskach! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Państwowa Komisja Wyborcza zaprezentował już pełne wyniki drugiej tury wyborów na Podkarpaciu. Sprawdzamy wyborcze ciekawostki.

Na Podkarpaciu wiemy już jak rozkładały się głosy podczas drugiej tury wyborów prezydenckich. Zgodnie z przewidywaniami miażdżącą wygraną odniósł Andrzej Duda (Zjednoczona Prawica), który zdobył aż 70,92 procent głosów. To najlepszy wynik Dudy w skali kraju. Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska) uzyskał 29,08 procent głosów. Do urn poszło 66,49 procent uprawnionych do głosowania. Najwyższa frekwencja została zanotowana w gminie Cisna (tak jak w pierwszej turze) i wyniosła 83,13 procent. Z kolei w gminie Komańcza do urn poszło ledwie ponad połowa uprawnionych - 54,07 procent.

Gdzie Andrzej Duda cieszył się największą popularnością? Bez niespodzianki, tak jak dwa tygodnie temu w gminie Jeżowe (powiat niżański). Na obecnego Prezydenta RP zagłosowało 91,42 procent wyborców (4817 głosów), a na Trzaskowskiego 8,58 procent (452 głosy). Na drugim biegunie znalazła się gmina Cisna (powiat leski) - tak też było w pierwszej turze. Trzaskowski zdobył tam 70,76 procent (2110 głosów), a Duda - 29,24 procent (872 głosy). Co ciekawe jest też druga podkarpacka gmina, gdzie wygrał kandydat PO. To gmina Lutowiska (powiat bieszczadzki). Rafał Trzaskowski uzyskał tam 57,85 procent (1106 głosów), a Andrzej Duda - 42,15 procent (806 głosów).

Czytaj także:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE