Reklama

Miasto zawiesza część kursów komunikacji miejskiej: „Autobusy i tak jeżdżą puste”

Opublikowano:
Autor:

Miasto zawiesza część kursów komunikacji miejskiej: „Autobusy i tak jeżdżą puste” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie podjął decyzje o wycofaniu części kursów autobusów miejskich. Osiem linii z „uciętym” rozkładem jazdy.

Z dniem 26 października br. do odwołania, nie będą realizowane w ramach linii komunikacji miejskiej kursy oznaczone literą „S”. Dotyczy to linii 0A, 0B, 12, 18, 19, 21, 34 i 50. Dlaczego ZTM zdecydował się na taką zmianę?


CZYTAJ TAKŻE:

Co słychać w innych miastach na Podkarpaciu?


- Dlatego, że zamknięto szkoły. Autobusy i tak jeżdżą puste. Starszych ludzi również nie widać w autobusach. Zamknięto przechodnie, urzędy. Życie społeczne taktycznie przestaje istnieć. 


- tłumaczy Anna Kowalska, dyrektorka ZTM-u w Rzeszowie. 

Kursy będą przywrócone, gdy zostaną zmienione obostrzenia i dzieci wrócą do szkół. Jak informuje dyrektorka Zarządu Transportu Miejskiego, z codziennych badań wynika, że z dnia na dzień coraz mniej osób jeździ autobusami. 

Warto również wspomnieć o tym, że miasto planowało w przyszłym roku ogłosić przetarg na dostawę nowych autobusów miejskich. Czy obecna sytuacja pokrzyżuje plany ratusza?

- Nawet gdy sytuacja epidemiologiczna w przyszłym roku będzie taka sama, to musimy kupić nowe autobusy. Trzeba odnawiać tabor. 
 

- dodaje Anna Kowalska. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE