Reklama

Miała być obwodnica. Nie będzie obwodnicy. DLACZEGO?

Opublikowano:
Autor:

Miała być obwodnica. Nie będzie obwodnicy. DLACZEGO? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma Energopol ze Szczecina odstąpiła od umowy na budowę obwodnicy Tarnobrzega. Urząd Miasta Tarnobrzega otrzymał już potwierdzenie tej informacji i domaga się zapłaty kary przez przedsiębiorstwo!

To było do przewidzenia. Firma Energopol ze Szczecina nie będzie budowała obwodnicy Tarnobrzega. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy na budowę obwodnicy Tarnobrzega wpłynęło do magistratu drogą mailową. Jest to reakcja firmy na pisma gminy Tarnobrzeg, w których gmina wzywała wykonawcę do ponaglenia prac, wyznaczając konkretny termin.

- Wykonawca nie spełnił żądania gminy, natomiast złożył oświadczenie, które gmina kwestionuje. W przypadku, gdy to wykonawca nie wykonał żądania zawartego w ponagleniu, gmina Tarnobrzeg ma podstawy do odstąpienia od umowy z winy wykonawcy. Zatem odstąpienie od umowy przez wykonawcę należy traktować jako reakcję na niemożność wykonania zleconego zadania - informuje Wojciech Lis, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Koszt całej inwestycji to ponad 61 milionów złotych. Umowę na wykonanie obwodnicy Tarnobrzega podpisali 11 kwietnia 2018 roku pełniący obowiązki prezydenta miasta Kamil Kalinka, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i przedstawiciel firmy Energopol-Szczecin SA, która podjęła się zaprojektowania i budowy drogi obwodowej. Obwodnica miała być gotowa w 2020 roku, ale nawet nie rozpoczęły się prace budowlane. W kwietniu tego roku Energopol złożył wniosek o upadłość. Firma wycofała go, zamieniając na podstępowanie restrukturyzacyjne, ale wciąż boryka się z ogromnymi kłopotami.

Służby prezydenta Tarnobrzega teraz robią wszystko aby dokończono procedurę budowy obwodnicy, a Energopol musi się liczyć z zapłatą kary finansowej!
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE