Reklama

Miał leżeć pijany. Okazało się, że dostał udaru

Opublikowano:
Autor:

Miał leżeć pijany. Okazało się, że dostał udaru - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Często zdaje się nam, że leżący człowiek to pijak. Nieważne czy leży na przystanku, w rowie, czy na drodze. Zwykle do niego nie podchodzimy lub udajemy, że go nie widzimy. A tak naprawdę ten człowiek może potrzebować pomocy, może być chory lub umierający.

- Strzyżowscy funkcjonariusze zostali wezwani do Dobrzechowa, gdzie w rowie, przy drodze wojewódzkiej, miał leżeć nietrzeźwy mężczyzna. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, okazało się, że problemy mężczyzny z poruszaniem się i wypowiadaniem, nie były spowodowane alkoholem

- przekazała podkarpacka policja.

Mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, jadąc w poniedziałek około godz. 13 przez Dobrzechów w kierunku Jasła, zauważył leżącego w rowie człowieka. Zgłosił ten fakt dyżurnemu strzyżowskiej jednostki. Policjanci, po przyjeździe na miejsce, niezwłocznie sprawdzili stan leżącego.

- Mężczyzna nie miał żadnych urazów świadczących, że został potrącony przez samochód. Nie mógł jednak poruszać się o własnych siłach, jego mowa była niewyraźna, a wypowiedzi nielogiczne. Ponieważ nie było od niego czuć alkoholu, policjanci nabrali podejrzeń, że mężczyzna mógł dostać udaru i powiadomili pogotowie ratunkowe

- dowiedzieliśmy się od policji ze Strzyżowa.

Do czasu przyjazdu karetki czuwali przy mężczyźnie, ułożyli go w bezpiecznej, wygodnej pozycji, zapobiegającej ewentualnemu zachłyśnięciu się. Przez cały czas sprawdzali jego czynności życiowe, ponadto utrzymywali z nim kontakt werbalny, aby ograniczyć możliwość utraty przytomności. Zespół pogotowia ratunkowego potwierdził podejrzenie udaru. Chory został przewieziony do szpitala, gdzie na oddziale neurologicznym udzielono mu specjalistycznej pomocy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE