Reklama

Mężczyzna zatrzymany za mefedron. Narkotyku wystarczyło na ponad 200 porcji

Opublikowano:
Autor:

Mężczyzna zatrzymany za mefedron. Narkotyku wystarczyło na ponad 200 porcji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 44-letni mężczyzna został zatrzymany za posiadanie mefedronu. Miał przy sobie tyle kryształków, ze wystarczyłoby go na ponad 200 porcji.

Przemyscy policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Przemyśla, który posiadał przy sobie narkotyki. Wpadł w trakcie kontroli w rejonie Wybrzeża Jana Pawła II w Przemyślu. 

Podczas patrolu policjanci zauważyli osobowego forda, w którym siedział mężczyzna znany wcześniej funkcjonariuszom przez wzgląd na przeszłe interwencje. Postanowili go wylegitymować. W trakcie wykonywanych czynności policjanci odnaleźli przy 44-letnim przemyślaninie woreczki z kryształkami, które poddano badaniom. Okazało się, że jest to mefedron. Mężczyzna usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Mefedron to narkotyk, który posiada podobne działanie do ecstazy. Jest jednym z najpopularniejszych "ulicznych narkotyków" zwłaszcza w zachodniej Europie. Jest to forma dopalacza, który został w Polsce zdelegalizowany w 2010 roku. Na rynek wprowadziła go izraelska firma Neorganics, zajmującą się produkcją dopalaczy. 

Do efektów jego stosowania należą: zwiększona czujność, nerwowość, euforia, podekscytowanie, rozmowność, otwartość, pobudzenie, silniejszy popęd płciowy, pewność siebie. Jego użytkownicy porównują działanie mefedronu do czegoś pomiędzy kokainą a ecstasy. Działa intensywnie, ale krótko - łatwo się od niego uzależnić.

W sobotę, 7 marca Prokuratura Okręgowa w Przemyślu zastosowała wobec podejrzanego dozór policji, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE