Reklama

Więcej mszy świętych w podkarpackich parafiach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: TV Trwam

Więcej mszy świętych w podkarpackich parafiach - Zdjęcie główne

foto TV Trwam

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Metropolita przemyski, arcybiskup Adam Szal apeluje do duchownych swojej archidiecezji o zwiększenie ilości mszy świętych w Święta z powodu obostrzeń.

Arcybiskup Adam Szal - metropolita przemyski wystosował apel do duchowieństwa archidiecezji przemyskiej o zwiększenie ilości mszy świętych w dniu Narodzenia Pańskiego, w dniu Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz w dniu Objawienia Pańskiego, z powodu pandemii koronawirusa i nowych obostrzeń. Metropolita Przemyski zachęca, aby tam, gdzie jest to możliwe, zwiększyć ilość mszy św. w Święta Bożego Narodzenia, zachowując normy i przepisy liturgiczne.

- Mając na względzie uwarunkowania wynikające z panującej na świecie pandemii, mocą uprawnień udzielonych tej Kongregacji przez Papieża FRANCISZKA, chętnie zezwalamy, aby w Okresie Narodzenia Pańskiego jedynie bieżącego roku [liturgicznego] Ordynariusze miejsca mogli z powodu trwających przyczyn związanych ze światową zarazą zwaną Covid-19, udzielić prezbiterom przebywającym na terenie ich diecezji pozwolenia na sprawowanie czterech Mszy w dniu Narodzenia Pańskiego, w dniu Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz w dniu Objawienia Pańskiego, ilekroć okaże się to potrzebne dla dobra wiernych i zawsze z zachowaniem przepisów prawa, szczególnie odnośnie do kan. 951.

- przekazuje abp Adam Szal.

Wiemy, że więcej mszy świętych jest także zalecanych w Diecezji Sandomierskiej. Dekret w tej sprawie opublikował ksiądz biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Możemy się spodziewać czterech nabożeństw w okresie świątecznym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy