Reklama

Matury w rzeszowskich szkołach. Gdzie zanotowano 100 procent zdawalności?

Opublikowano:
Autor:

Matury w rzeszowskich szkołach. Gdzie zanotowano 100 procent zdawalności? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W rzeszowskich szkołach do egzaminu maturalnego podchodziło 3557 osób.  W całym kraju mieliśmy w tym roku ponad 259 tys. maturzystów, spośród których 74 procent mogło się cieszyć z pozytywnego wyniku. 

Okazuje się, że w tym roku rzeszowskim maturzystom znacznie bardziej przypadła do gustu matematyka, w której osiągnięto średni wynik zdawalności na poziomie 59 proc. Średnia z języka polskiego wynosi niewiele mniej – 56 proc. 

Co więcej, spośród 3470 maturzystów piszących egzamin z języka angielskiego 74 proc. może się cieszyć ze zdanego egzaminu. Drugim językiem z największą ilością maturzystów jest język niemiecki, na który zdecydowało się 57 uczniów rzeszowskich szkół średnich, osiągając wynik 71 proc. zdawalności. Na ostatnim miejscu podium, jeżeli chodzi o maturę z języka obcego, jest język hiszpański z 11 ochotnikami, spośród których aż 75 proc. może się cieszyć z pozytywnego wyniku. 

O wysokim poziomie edukacji w mieście świadczy również fakt, że Rzeszów może się pochwalić dwoma szkołami, w których egzamin zdali wszyscy maturzyści podchodzący do egzaminu. To Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczka II st., w której maturę pisało 19 uczniów oraz trzeci rok z rzędu Akademickie Liceum Ogólnokształcącego WSIiZ w Rzeszowie, gdzie zdawało 65 uczniów.


- Cieszymy się wysokimi wynikami naszych maturzystów, znacznie przewyższającymi średnie krajowe. Nasi uczniowie ciężko pracowali na ten sukces. Po zawieszeniu tradycyjnych zajęć w szkołach, od razu przeszliśmy na nauczanie zdalne i prowadziliśmy lekcje na platformie Blackboard aż do czerwcowych egzaminów. Można powiedzieć,  że stuprocentowa zdawalność matur, to nasza specjalność. 


– mówi Renata Łunarska, dyrektor ALO.

Wysokim wynikiem może się pochwalić II Liceum Ogólnokształcące, gdyż spośród 328 uczniów tylko jedna osoba nie zdała egzaminu, a także I Liceum Ogólnokształcące. Tam z 215 zdających jedynie 4 osobom powinęły się nogi.

Podsumowując, warto zauważyć, że dużo lepszym wynikiem mogą pochwalić się rzeszowskie licea, w których ogółem maturę zdało 92 proc. egzaminowanych. W technikach zdało prawie 75 proc. uczniów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE