Reklama

Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński oraz premierzy Czech i Słowenii udają się do Kijowa! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: gov.pl

Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński oraz premierzy Czech i Słowenii udają się do Kijowa! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Morawiecki, Kaczyński oraz premierzy Czech i Słowenii lecą do Kijowa! | foto gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier ds. bezpieczeństwa i szef największej partii rządzącej w Polsce Jarosław Kaczyński wraz z premierami Czech i Słowenii udają się do Kijowa - zawiadamia Centrum Informacyjne Rządu. Ma być to podkreślenie jedności Unii Europejskiej z Ukrainą.

Centrum Informacyjne Rządu przekazuje, że wyjazd do Kijowa odbywa się w porozumieniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem i przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Do Kijowa, we wtorek 15 marca, udadzą premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz premier Czech Petro Fiala i premier Słowenii Janez Jansa. 

Premierzy spotkają się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem ukraińskiego rządu Denysem Szmyhalem.

- Celem wizyty jest potwierdzenie jednoznacznego poparcia całej Unii Europejskiej dla suwerenności i niepodległości Ukrainy oraz przedstawienie szerokiego pakietu wsparcia dla państwa i społeczeństwa ukraińskiego - przekazuje CIR.

Zapewniono także, że wyjazd tej czwórki polityków odbywa się w porozumieniu z Organizacją Narodów Zjednoczonych. 

AKTUALIZACJA, GODZ. 9:35:

- Pociąg z premierem Mateuszem Morawieckim, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim i premierami Słowenii i Czech przekroczył granicę polsko-ukraińską. Kieruje się do Kijowa - przekazał szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy