Reklama

Maseczki dla mieszkańców Stalowej Woli [VIDEO, AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Maseczki dla mieszkańców Stalowej Woli [VIDEO, AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła nowa akcja mająca pomóc w przeciwdziałaniu pandemii koronawirusa w Stalowej Woli. Mieszkańcy otrzymują już darmowe maseczki. Akcja ma zakończyć się 24 kwietnia.

16.04:

Samorząd Stalowej Woli zapowiedział, że do 24 kwietnia powinna się zakończyć akcja kolportażu maseczek do skrzynek pocztowych w całym mieście.

-  Rozumiem niecierpliwość. Proszę jednak o zrozumienie, że pozyskanie, zapakowanie i kolportaż 50 tysięcy maseczek do ponad 21 tysięcy skrzynek pocztowych chwilę trwa i nie da się tego wykonać w kilka dni. Maseczki są dostarczane zgodnie z ilością osób złożonych w deklaracji śmieciowej - mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta.

9.04:

Rozpoczął się kolportaż maseczek wśród mieszkańców Stalowej Woli. Dystrybucją zajmują się strażacy z OSP Stalowa Wola i OSP Charzewice. W czwartek, 9 kwietnia, pakiety otrzymali mieszkańcy osiedli: Hutnik, Energetyków i Ozet. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi powinny dotrzeć do osób zamieszkujących osiedla Piaski, Charzewice, Rozwadów i Sochy. Każdy z zestawów zawiera kopertę a w niej maseczkę i ulotkę informacyjną.  Od 16 kwietnia będzie obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych!

8.04:

Władze Stalowej Woli po dezynfekcji miasta przystępują do kolejnej inicjatywy. Dystrybucja 50 tysięcy maseczek i nowe lokalne prawo ma pomóc w wstrzymaniu pandemii koronawirusa! O wszystkim opowiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

- Rozpoczynamy wielką akcję dostarczenia blisko 50 tysięcy maseczek ochronnych dla mieszkańców Stalowej Woli. Wspólnie przeżywamy niespotykany dotąd w najnowszej historii stan epidemii koronawirusa, który dokonał już dzisiaj znaczących zmian w naszym codziennym życiu. Każdego dnia zmagamy się z lękiem o zdrowie i życie nas samych oraz naszych najbliższych. Dostrzegając te wszystkie zagrożenia, w trosce o życie i zdrowie mieszkańców Stalowej Woli, rozpoczynamy akcję dostarczania bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku mieszkańcom z prośbą o jej noszenie podczas poruszania się po mieście. W najbliższych dniach takie maseczki zaczną trafiać do mieszkań stalowowolan w ilości zgodnej z deklaracją śmieciową. Cała akcja dostarczenia blisko 50 tysięcy maseczek do mieszkańców, w obecnej sytuacji stanu epidemii, jest olbrzymim wyzwaniem logistycznym i potrwa około dwóch tygodni. Samorząd miasta podejmuje jednak to wyzwanie w celu maksymalnego zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Stalowej Woli. Pierwsze maseczki trafią do mieszkańców jeszcze przed Świętami. Cała akcja kolportażu zakończy się 23 kwietnia. Patrząc na wyzwania, które stoją przed naszym społeczeństwem, wystąpię do Radnych o uchwalenie przepisów porządków, które od dnia 24 kwietnia ustalą obowiązek noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych na terenie miasta Stalowej Woli. Na moja wiedzę będziemy pierwszym miastem, które przyjmie takie regulacje. Mam nadzieję, że Mieszkańcy przyjmą je ze zrozumieniem i wzajemną odpowiedzialnością. Dobre praktyki innych państw pokazują, że noszenie maseczki ochronnej w miejscach publicznych, przynosi znaczący postęp w zatrzymaniu transmisji wirusa. Dziękuję moim wspaniałym Współpracownikom, którzy podjęli się tego wyzwania oraz strażakom-ochotnikom z OSP Stalowa Wola oraz OSP Stalowa Wola-Osiedle Charzewice za akcję kolportażu maseczek do skrzynek mieszkańców. Wiem, że dla Was nie ma rzeczy niemożliwych! Dziękuję! Zrobię wszystko aby Stalowa Wola była miastem zdrowym i bezpiecznym - mówi Lucjusz Nadbereżny.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE