Reklama

Marsz Niepodległości oddaje hołd Andrzejowi Pityńskiemu

Opublikowano:
Autor:

Marsz Niepodległości oddaje hołd Andrzejowi Pityńskiemu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koronawirus nie zatrzymuje Marszu Niepodległości! Trwają przygotowania do tego wielkiego święta - informuje Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Pomimo pandemii koronawirusa Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy. 11 listopada ponownie zjawią się w stolicy przedstawiciele różnych środowisk od narodowców, przez członków Konfederacji, po osoby bezpartyjne dla których największą wartością jest miłość do własnej Ojczyzny. Na pewno w stolicy nie zabraknie licznych delegacji z Podkarpacia - jak to było w poprzednich latach.

Hasło tej edycji to "Nasza cywilizacja, nasze zasady", a na plakacie mamy odniesienia do obecnego ideologicznego sporu. Widzimy rycerza husarii, który mieczem rozbija jeden z symboli komunizmu, czerwoną pięcioramienną gwiazdę. Ta na wpół jest w barwach tęczy, które widnieją na fladze ruchu LGBT.

Plakat promujący marsz to także oddanie hołdu podkarpackiemu artyście Andrzejowi Pityńskiemu. Przypomnijmy. To polski rzeźbiarz, kawaler Orderu Orła Białego, zmarły 18 września br.. Stworzył pomnik Katyński w New Jersey, a także "Patriotę" w Stalowej Woli. Postać rycerza z plakatu to rzeźba "Mściciel", która stoi na cmentarzu Weteranów Armii Polskiej w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown w Pensylwanii.

 

— Michał Urbaniak (@urbaniak_michal) November 2, 2020

 


Czytaj także:


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE