Reklama

Mały żubr urodził się w zagrodzie w Bieszczadach

Opublikowano:
Autor:

Mały żubr urodził się w zagrodzie w Bieszczadach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Dniu Matki w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem powitano nowego żubrzyka. Matka i córka czują się bardzo dobrze.

Pokazowa zagroda żubrów znajduje się na terenie leśnictwa Muczne, przy drodze Stuposiany – Tarnawa Niżna, nad potokiem Czerwonym, ok. 2 km przed miejscowością Muczne.

Zagroda powstała w ramach projektu „Ochrona in situ żubra w Polsce – część południowa”. Obecna zagroda jest kontynuacją hodowli żubra w Bieszczadach, która została zapoczątkowana w 1963 r. zagrodą aklimatyzacyjną nad potokiem Żwir w Nadleśnictwie Stuposiany.

W obiekcie podziwiać można żubry linii białowiesko-kaukaskiej tzw. górskiej, pochodzące z Szwajcarii i Francji.

Zagroda zajmuję powierzchnię leśną ok. 7 ha i pozwala obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Teren porośnięty jest starymi jodłami i świerkami a przez środek przepływa potok dostarczający żubrom wody.

Dla zwiedzających przygotowano tarasy widokowe zapewniają możliwość obserwacji żubrów niezależnie od pogody. Obiekt służy edukacji przyrodniczej i jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.

Żubry oglądać można codziennie w godzinach 9.00 – 19.00. Zwiedzanie jest bezpłatne.

Istnieje możliwość zwiedzania zagrody z leśniczym – przewodnikiem.

W Zagrodzie przebywają jeszcze trzy ciężarne krowy, które za niedługo również urodzą. Zapraszamy do Mucznego może uda Wam się zobaczyć mamę i jej nowo narodzonego cielaczka. - czytamy na facebook'u Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE