Reklama

MAKABRA! Martwe psy, syf. W takich warunkach trzymano czworonogi!

Opublikowano:
Autor:

MAKABRA! Martwe psy, syf. W takich warunkach trzymano czworonogi! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Inspektorat Mielec - Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców Kolbuszowej. Kiedy przedstawiciele tej instytucji udali się na miejsce nie mogli uwierzyć w to co widzą.

- Po odebraniu zgłoszenia od zaniepokojonych ludzi udałyśmy się na miejsce. Wychodząc z auta, natychmiast "powitała" nas liczna gromada psów, wolno biegających z agresją lękową.

- relacjonują pracownicy inspektoratu, którzy przyjechali do Kolbuszowej.

Z relacji inspektoratu wynika, że psów żyjących w pustostanie obok posiadłości ich opiekuna było 20. Wychudzone, głodne, ze zmianami skórnymi, pełne pcheł i kleszczy. W domu z kolei zamkniętych, widocznych kolejnych 20. Była jeszcze piwnica w której, ciężarne suczki rodziły potomstwo.

- Po ogarnięciu terenu brud, graciarnia, pełna much, smrodu, moczu i tony kup, najgorsze było znalezienie zwłok małego szczeniaka w znacznym już rozkładzie, a dalej zwłok dorosłego psa w zaczynającym się rozkładzie. Nie wiemy, ile jeszcze może być tam martwych zwierząt, bo pustostan jest mocno zagracony, szkłem, deskami, gruzem. To coś okropnego.

- opisują makabryczne znalezisko wolontariusze.

Celem inspektoratu będzie odebranie wszystkich psów i pozbawienie praw do posiadania zwierząt właściciela, którego sytuacja przerosła. Jak podkreślają pracownicy, mają świadomość, że walka będzie trudna, ponieważ miasto wiedziało, ludzie wiedzieli, a nikt z tym nic nie zrobił.

- Jedni dlatego, że nic nie mogli więcej niż zawiadamianie służb, drudzy woleli przejść obok, udając, że nie dzieje się tam nic nienormalnego, a służby traktowały tylko mandatami. Reagujcie na krzywdę zwierząt, nie bądźcie obojętni. Jeśli widzicie potrzebujące zwierzęta, powiadomcie nas, zrobienie czegokolwiek w kierunku pomocy zwierzakowi potrzebującemu, jest początkiem, żeby uratować, jego zdrowie czy życie.

- apeluje Inspektorat Mielec - Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE