Reklama

Ludzie PBS ZRUJNOWALI majątki klientów? Łącznie 170 MILIONÓW zł!

Opublikowano:
Autor:

Ludzie PBS ZRUJNOWALI majątki klientów? Łącznie 170 MILIONÓW zł! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 28 stycznia prokurator Hanna Biernat-Łożańska z Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie poinformowała o prowadzonym przez Centralne Biuro Śledcze Policji śledztwie m.in. w sprawie nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez osoby wchodzące w skład zarządu oraz niektórych pracowników Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku.

Do nadużyć miało dochodzić od czerwca 2010 roku do kwietnia 2017 roku. Szkodę majątkową określono w kwocie co najmniej 170 mln zł.

Przestępstwo to zakwalifikowane jest jako nadużycie zaufania z wyrządzeniem znacznej szkody. Kara za nie to pozbawienie wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ale jeśli sprawca przestępstwa dodatkowo działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

- Postępowanie przygotowawcze zostało wszczęte postanowieniem prokuratora z 11 czerwca 2018 roku w oparciu o zawiadomienie złożone przez pełnomocnika Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku, dotyczące między innymi nieprawidłowości związanych z procesem udzielania kredytów dla szeregu ustalonych podmiotów gospodarczych

- dodaje prokurator Hanna Biernat-Łożańska z Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie

Zapewnia, że to śledztwo jest bez związku z wprowadzeniem przymusowej restrukturyzacji w Podkarpackim Banku Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

- Jednak aktualna sytuacja banku pozostaje w zainteresowaniu prokuratury. Obecnie gromadzone są niezbędne dane, których pozyskanie pozwoli na właściwe ukierunkowanie dalszego toku postępowania.Wyniki przeprowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Sanoku postępowania sprawdzającego będą wzięte pod uwagę w ocenie stanu sprawy

- zaznacza prokurator.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE