Reklama

Ludowcy i Kukiz’15 odkryli karty na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor:

Ludowcy i Kukiz’15 odkryli karty na Podkarpaciu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznaliśmy wyborczych liderów na liście koalicji Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Kukiz’15 w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim.

Jedynką w okręgu wyborczym numer 23 został zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Stanisław Tyszka z Kukiz’15. Numer dwa to Jan Tarapata, przedsiębiorca z Mielca, radny wojewódzki. Trójkę dostał Wiesław Lada, działacz sportowy i społeczny z Dębicy.

Czwarty na liście będzie Zbigniew Micał, dyrektor biura Polskiego Stronnictwa Ludowego w Rzeszowie i biura posła Mieczysława Kasprzaka. Z piątego miejsca o mandat posła ubiegał się będzie Paweł Bartoszek (Polskie Stronnictwo Ludowe) z Wrzaw, w gminie Gorzyce. To były starosta tarnobrzeski minionej kadencji, obecnie radny powiatu tarnobrzeskiego.

Drugie miejsce w okręgu przemysko-krośnieńskim ma Alfred Mercik z Krosna, a trzecie - Zdzisław Zadworny, burmistrz Cieszanowa.

Jak podkreślił na konferencji prasowej podkarpacki lider Ludowców Mieczysław Kasprzak do Senatu będzie startował rzeszowski poseł Kukiz’15 Maciej Masłowski.

Pełną listę wyborczą poznamy najprawdopodobniej w piątek – 23 sierpnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE