Reklama

LPR Sanok pomagał ratownikom TOPR w Tatrach [KOMENTARZ]

Opublikowano:
Autor:

LPR Sanok pomagał ratownikom TOPR w Tatrach [KOMENTARZ] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sytuacja była dramatyczna. W jak najkrótszym czasie trzeba było przetransportować do szpitali bardzo wielu poszkodowanych na Giewoncie. Dlatego z pomocą ruszyli ratownicy z czterech jednostek Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w tym z Sanoka.

O niezwykle skomplikowanej akcji ratowniczej LPR mówił m.in. Bartosz Mokrzycki z TVP Info. Ratownicy TOPR współpracują teraz z ratownikami, którzy stacjonują na Polanie Kondratowej.

- Śmigłowiec TOPR Sokół ma za zadanie ewakuować poszkodowanych w bezpieczne miejsce u stóp Giewontu. Potem poszkodowani są zabierani śmigłowcami LPR do szpitali w Zakopanem, Krakowie i regionie. Na miejscu są śmigłowce LPR z Gliwic, Kielc i Sanoka

- mówił dziennikarz.

Całość materiału dostępna jest po kliknięciu w obrazek:

Udało nam się uzyskać komentarz podsumowujący akcję sanockich ratowników, którzy pracowali na miejscu tego tragicznego zdarzenia.

- Ratownicy z Sanoka zostali zadysponowani do Zakopanego o godzinie 14.56. Po dolocie na miejsce zdarzenia akcja ratownicza odbywała się tak, że załoga TOPR-u razem ze śmigłowcem LPR z Krakowa zwoziła poszkodowanych na lądowisko w Zakopanem, skąd właśnie między innymi załoga z Sanoka transportowała poszkodowanych do dwóch szpitali. Sanok odbył takie dwa transporty pacjentów do szpitali w Suchej Beskidzkiej i do Krakowa. Załoga po godzinie 20 skończyła akcję.

- powiedziała nam Kinga Czerwińska, rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE