Reklama

Lider "Ludowców" odwiedził ziemię sandomierską [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Lider "Ludowców" odwiedził ziemię sandomierską [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat na Prezydenta RP, gościł 30 maja w Sandomierzu, Przybysławicach oraz Skotnikach.

Za kandydatem na Prezydenta RP z ramienia Koalicji Polskiej Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem pracowita sobota. Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego spotkał się ze swoimi wyborcami z powiatu sandomierskiego. W Przybysławicach, Skotnikach i Sandomierzu odnosił się często do stanu polskiego rolnictwa, kłopotów rodzimych firm w czasie kryzysu ekonomicznego. Przedstawił także swoją receptę na lepszą Polskę.

Osiem tysięcy złotych kwoty wolnej od podatku, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, wzmocnienie rodzinnych i rodzimych firm, silny prezydent z nowymi uprawnieniami - to główne elementy "Planu dla Polski" Władysława Kosiniaka-Kamysza o których mówił na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach.

- Moja recepta polityczna na zmiany ustrojowe w Polsce: silny prezydent, Sejm wybierany w wyborach mieszanych, Senat jako izba samorządowa.

- powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Z kolei w Skotnikach głównym tematem były straty sadowników po majowych przymrozkach i problem suszy.

- Jesteśmy na ziemi sandomierskiej, żeby po raz kolejny upomnieć się o polskich sadowników, którzy są w dramatycznej sytuacji. Byliśmy tu w 2017 i nasza interwencja zadziałała. Teraz rząd też musi pomóc.

- przyznał kandydat Koalicji Polskiej w wyborach prezydenckich.

Kosiniak-Kamysz wskazał także na konieczność odblokowania nowych rynków zbytu dla polskich artykułów rolno-spożywczych. Mówił o potrzebie rozwijania programu małej retencji w związku z cyklicznie pojawiającymi się suszami. Wreszcie na koniec w Sandomierzu spotkał się wraz z lokalnymi samorządowcami z przedsiębiorcami, którzy przechodzą teraz trudne dni, bo pandemia koronawirusa odbija się "czkawką" gospodarce.

Zdjęcie numer 1 - Kosiniak-Kamysz podczas konferencji w Skotnikach. Zdjęcie numer 2 - spotkanie w Sandomierzu. Fot. Twitter Władysława Kosiniaka-Kamysza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE