Reklama

Lepiej zadbają o nasze płuca

Opublikowano:
Autor:

Lepiej zadbają o nasze płuca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzki Szpital Kliniczny nr 1 w Rzeszowie podpisał umowę na modernizację budynku Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc. Inwestycja wyniesie 46 mln zł.

To bardzo ważna inwestycja dla podkarpackiej służby zdrowia i pacjentów, dzięki jej realizacji nastąpi jakościowa poprawa leczenia chorób płuc – mówił pod podpisaniu członek zarządu Stanisław Kruczek.

Wartość inwestycji to 45,9 mln zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 wyniesie 38,6 mln zł.  Inwestycję będzie realizować firma Erbud S.A. Przewidywany czas trwania prac wyniesie 20 miesięcy.

Podkarpackie Centrum Chorób Płuc jest jedynym szpitalem na Podkarpaciu, gdzie kompleksowo diagnozuje się i leczy schorzenia układu oddechowego. Oprócz zespołu ambulatoryjnych poradni specjalistycznych w placówce działa Klinika Gruźlicy i Chorób Płuc, Klinika Pulmonologii i Chemioterapii, Klinika Pulmonologii z Pododdziałem Alergologii, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej wraz z blokiem operacyjnym, gdzie  rocznie wykonuje się ok. 800  zabiegów torakochirurgicznych.

W ramach realizacji projektu „Profilaktyka, diagnostyka i kompleksowe leczenie chorób układu oddechowego z chirurgicznym i chemicznym leczeniem nowotworów klatki piersiowej na oddziałach klinicznych oraz rehabilitację” do nowego budynku trafią pacjenci z Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc ze starej części szpitala tzw. „Pałacu”, który nie spełnia obecnych standardów i nie pozwala na sprawną i nowoczesną diagnostykę.

Dzięki rozbudowie możliwe będzie stworzenie Kliniki Rehabilitacji Pulmonologicznej. Chorzy zyskają dzięki temu dostęp do fizjoterapii układu oddechowego, tak bardzo potrzebnej po leczeniu pulmonologicznym lub chirurgicznym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE