Reklama

Lasy Państwowe pomagają przy remontach mostów w Bieszczadach

Opublikowano:
Autor:

Lasy Państwowe pomagają przy remontach mostów w Bieszczadach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadleśnictwa z terenu RDLP w Krośnie już od czterech lat wspierają finansowo remonty dróg wojewódzkich. W 2020 roku Lasy Państwowe nie zwalniają i nadal dokładają się. Co więcej - podpisano stosowne porozumienia z marszałkiem województwa podkarpackiego oraz Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie w sprawie dofinansowania remontów kilku mostów w Bieszczadach.

Remonty mostów na obwodnicy bieszczadzkiej mają zostać wsparte ze środków miejscowych nadleśnictw i z Funduszu Leśnego. To nie pierwszy raz - już w 2016 roku w kosztach związanych z modernizacją uczestniczą nadleśnictwa. Dzięki wsparciu finansowemu Lasów Państwowych udało się w ciągu dwóch lat odnowić kilkanaście obiektów. Łączne wsparcie ze strony nadleśnictw na infrastrukturę drogową w regionie sięgnęło 2,6 ml złotych. Rok później było to już 3,7 mln złotych.

RDLP w Krośnie wspiera głównie remonty mostów w ciągach dróg wojewódzkich, przede wszystkim w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. W 2018 roku zmodernizowano siedem mostów za kwotę ponad 2,7 mln złotych - z czego ok. 10% to środki Lasów Państwowych. Rok później wyremontowano osiem mostów. Prace wspierały głównie Nadleśnictwo Lutowiska oraz Nadleśnictwo Cisna

W 2020 roku RDLP w Krośnie podpisało umowę z województwem na zmodernizowanie lub wybudowanie czterech mostów na Hoczewce, Sanie i potoku Smolniczek. Dzięki współpracy Podkarpacia i Lasów Państwowych, realizacja będzie znacznie szybsza. Całkowity koszt tej operacji wyniesie prawie 2 mln złotych, z czego dofinansowanie z Lasów Państwowych to aż 300 tysięcy złotych. Wyremontowane zostaną również dwa mosty na potoku Smolniczek w Lutowiskach i Smolniku (powiat bieszczadzki) - tutaj LP dołożą 100 tysięcy złotych.

- Gospodarowanie w górach wymaga inwestowania również ze strony Lasów Państwowych, stąd nasza chęć, by dzielić się wypracowanymi środkami i przeznaczać je na zadania najpilniejsze społecznie, a na pewno do takich należą drogi i mosty w Bieszczadach.  

- zaznacza Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie.

Nadleśnictwa nadzorowane przez RDLP w Krośnie, poza wsparciem już opisanym, corocznie odprowadzają kwotę około 8,5 mln zł na Fundusz Dróg Samorządowych oraz bezpośrednio do samorządów ponad 15 mln zł z tytułu różnych podatków i opłat lokalnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE