Reklama

ŁAPÓWKI w skarbówce. Afera w Krośnie

Opublikowano:
Autor:

ŁAPÓWKI w skarbówce. Afera w Krośnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powoływali się na wpływy w instytucjach państwowych i korzystali z okazji, że jedno z nich pracowało w urzędzie skarbowym. Żądali łapówek i wystawiali nieprawdziwe faktur VAT.

Dwóch mężczyzn i jedna kobieta - była pracownica Urzędu Skarbowego w Krośnie - mieli wystawiać nieprawdziwe faktury VAT. Łączna wartość narażonego na uszczuplenie podatku od towarów i usług wyniosła niemal 740 tys. zł.

- Na polecenie prokuratury funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali troje podejrzanych, mieszkańców Krosna. Przedstawione im zostały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestnictwa w wystawianiu poświadczających nieprawdę faktur VAT. Dwóm podejrzanym przedstawiono także zarzuty powoływania się na wpływy w instytucji państwowej i przyjęcia korzyści majątkowej  7 tys. zł w zamian za załatwienie sprawy kontroli. Podejrzanej, byłej pracownicy Urzędu Skarbowego w Krośnie, przedstawione zostały zarzuty żądania i przyjęcia korzyści majątkowej 10,7 tys. zł

- przekazuje p.o. zastępca prokuratura okręgowego w Lublinie, Monika Łukanowska.

To właśnie lubelska prokuratura nadzoruje śledztwo, bo osoby te miały wystawiać faktury na usługi remontowo-budowlane i ich używać do rozliczeń podatkowych w imieniu jednej z lubelskich spółek. Natomiast sama działalność podejrzanych skupiała się na Podkarpaciu.

16 stycznia jeden z mężczyzn i kobieta zostali aresztowani na 3 miesiące. Trzecia z osób wpłaciła 20 tys. zł, unikając tymczasowego aresztu. Ma również zakaz kontaktowania się z określonymi osobami i zakaz opuszczania kraju - jego paszport został zatrzymany.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE