Reklama

Kultowe rzeszowskie kino na granicy bankructwa

Opublikowano:
Autor:

Kultowe rzeszowskie kino na granicy bankructwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Kina Zorza alarmują: „zbyt niska frekwencja spowodowała, że jesteśmy zaniepokojeni przyszłością kina i jego utrzymaniem”. Czy dotrwają do obchodów jubileuszu 65-lecia istnienia?

Pandemia koronawirusa uderzyła w branżę filmową i dystrybucję. Co za tym idzie najgłośniejsze premiery zostały przesunięte i kina w całym kraju muszą się ratować uzupełnianiem repertuaru mniej znanymi produkcjami, przez co frekwencja automatycznie spada. 


CZYTAJ TAKŻE:

Wiadomości z Podkarpacia


Brak premier = niska frekwencja

Od wielu lat w Kinie Zorza, poza filmowymi szlagierami, mogliśmy oglądać filmy, które powinno potężnej dawki emocji i artyzmu, nie zapewniają, że sali kinowe pękają w szwach. Obostrzenia, jakie na kina nakłada rząd, przyczyniają się do tego, że frekwencja, i co za tym idzie dochody z biletów, lecą na łeb na szyję. 

- Mamy do czynienia z największym kryzysem gospodarczym od lat. W połowie marca zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Kultury - kino Zorza zostało zamknięte na trzy miesiące. Widzowie bardzo pomogli nam w tym trudnym momencie, dzięki czemu mogliśmy otworzyć kino 6 czerwca. Niestety zbyt niska frekwencja spowodowała, że jesteśmy zaniepokojeni przyszłością kina i jego utrzymaniem.


- wyjaśnia Katarzyna Kazanecka z Kina Zorza


CZYTAJ TAKŻE: 

MAGIA! Tatry widziane z okolic Dębicy


Widmo bankructwa

Sytuacja finansowa kina jest dramatyczna. Świadczą o tym chociażby wypowiedzi jej przedstawicieli, którzy tłumaczą, że jeżeli przez najbliższy czas coś się nie zmieni, to kino bankrutuje i  nie doczeka przyszłorocznego jubileuszu 65-lecia istnienia. 

- W następnym roku kino Zorza będzie obchodzić jubileusz 65-lecia, jednak bez pomocy widzów możemy nie przetrwać do tego czasu.


- dodaje Katarzyna Kazanecka.

Władze kina, aby uniknąć najgorszego ze scenariuszy, proszą widzów o wsparcie poprzez zakup vouchera. Pojedynczy voucher kosztuje - 17 zł, w przypadku chęci zakupu pięciu voucherów - wówczas cena wynosi 15 zł od sztuki.  Kino przed bankructwem mogą uchronić jedynie jego fani. Miasto w tym temacie jest bezradne. 

- To jest firma prywatna. Niewiele możemy zrobić.


- wyjaśnia Maciej Chłodnicki, dyrektor biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 


Warto zaznaczyć, że Kino Zorza wpisało się na stałe w przestrzeń centrum miasta i trudno wyobrazić sobie, że mogłoby przestać istnieć. Byłby to cios zarówno dla kultury, jak i poziomu kinematografii w mieście. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE