Reklama

Kuchciński odwiedził groby podkarpackich posłów

Opublikowano:
Autor:

Kuchciński odwiedził groby podkarpackich posłów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Marszałek Sejmu Marek Kuchciński był w weekend z wizytą na Podkarpaciu.

Jak informuje Centrum Informacyjne Sejmu, 20-21 lipca marszałek Sejmu Marek Kuchciński odwiedził groby posłów pochowanych na cmentarzach w Krośnie i Brzyskach. chodziło o groby posłów wybranych do parlamentu w czasach niepodległej II Rzeczpospolitej.

W sobotę złożył kwiaty na grobach Jana Stapińskiego, Jędrzeja Krukierka, Wincentego Jabłońskiego i Józefa Jurczyka (Krosno), natomiast w niedzielę uhonorował Jakuba Madeja oraz Jana Madajczyka spoczywających w miejscowości Brzyska.

Po uczczeniu parlamentarzystów okresu międzywojennego Marek Kuchciński przypomniał o obchodzonej w 2019 r. 100. rocznicy Sejmu Ustawodawczego.

- Zaleciliśmy wszystkim parlamentarzystom, żeby na swoich terenach opiekowali się grobami posłów, szczególnie Sejmu Ustawodawczego. Tutaj w Krośnie jesteśmy, by upamiętnić tę rocznicę i tych posłów, którzy zasiadali sto lat temu w Sejmie odradzającej się, wielkiej Rzeczypospolitej

- podkreślił marszałek.

Przy składaniu wieńców Marszałkowi Sejmu towarzyszyli również posłowie: Piotr Babinetz i Bogdan Rzońca oraz lokalni samorządowcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE