Reklama

Ksiądz z Podkarpacia nowym biskupem pomocniczym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Diecezja Tarnowska

Ksiądz z Podkarpacia nowym biskupem pomocniczym - Zdjęcie główne

foto Diecezja Tarnowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ks. Artur Ważny został nowym biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej.

Duchowny pochodzący z Ropczyc w województwie podkarpackim - ksiądz Artur Ważny, został mianowany biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej, w której do tej pory pełnił posługę kapłańską. Ks. Artur Ważny urodził się 12 października 1966 r. w Rzeszowie, pochodzi on jednak z parafii Przemienienia Pańskiego w Ropczycach (obecna diecezja rzeszowska).

W latach 1985-1991 odbywał formację filozoficzno-teologiczną w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1991 r. w Tarnowie. W latach 2007-2014 był proboszczem parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. A od 2014 do 2019 r. był dyrektorem diecezjalnego biura nowej ewangelizacji. Od 2019 r. pełnił on rolę ojca duchownego kapłanów diecezji tarnowskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy