Reklama

Kryzys w służbie zdrowia! Zaczyna brakować łóżek dla zakażonych

Opublikowano:
Autor:

Kryzys w służbie zdrowia! Zaczyna brakować łóżek dla zakażonych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sytuacja jest coraz gorsza. Druga fala pandemii koronawirusa może poważnie osłabić służbę zdrowia.

Sprawdzamy jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu. Czy zakażeni koronawirusem otrzymają pomoc?

W siedmiu podkarpackich szpitalach z oddziałami zakaźnymi są 382 łóżka dla pacjentów z COVID-19, a 8 października zajętych było 294, 9 października liczba hospitalizowanych w oficjalnym komunikacie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej to 328.

W Dębicy, która dysponuje 38 łóżkami, trzeba było dołożyć jeszcze 10. Gorzej jest w Mielcu, bo łóżek jest 46, a chorych 47. Podobnie w Sanoku: 23 a chorych 24. W Jaśle - 20 a chorych 19. W Jarosławiu spośród 26 łóżek zajętych było 18, w Przemyślu na 26 - 19. W Łańcucie liczba łóżek urosła do 203, a zajętych było 119. Takie dane zaprezentował portal nowiny24.pl, a informacje pochodziły od Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ostatnio doszło do kuriozalnej sytuacji. W Mielcu odmawiano przyjęcia na oddział, a karetki stały i czekały na podjeździe z chorymi! Tymczasem pojawiła się informacja o następnym ognisku koronawirusa w szpitalu. Tym razem jest to Szpital Miejski w Rzeszowie!


Czytaj także: Bieganie w maseczce?


OGNISKA KORONAWIRUSA

Miasto Rzeszów i powiat rzeszowski

Szpital Miejski przy ulicy Rycerskiej - 22 osoby zakażone, wszystko personel placówki!

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2: w wyniku badań przesiewowych koronawirusa potwierdzono u 24 osób z personelu medycznego.

Szpital Pro Familia w Rzeszowie - łącznie w ognisku potwierdzono 24 zakażeń u osób z personelu medycznego. Do 11 października wstrzymano udzielanie wszystkich świadczeń planowych.

Szpital MSWiA (transmisja rozproszona, brak powiązań)- na 8 października potwierdzono 12 wyników dodatnich - u 10 pacjentów i 2 osób z personelu. W szpitalu zostały wstrzymane przyjęcia.

Powiat brzozowski

DPS dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Starej Wsi - w ognisku łącznie potwierdzono 24 przypadki zakażenia SARS CoV-2, w tym u 16 podopiecznych oraz 8 osób z personelu. Personel DPS z dodatnim wynikiem pozostaje w izolacji domowej, osoby ze styczności objęto kwarantanną. Trwają badania pacjentów i personelu.

Powiat mielecki

Szpital Specjalistyczny w Mielcu – na 8 października koronawirusem zakażonych jest 38 osób - 4 pacjentów i 34 osób z personelu. W mieleckim szpitalu wstrzymano przyjęcia i wypisy oraz pracę poradni specjalistycznych.

Przemyśl i powiat przemyski

NZOZ DIAVERUM w Przemyślu - w ognisku koronawirusa potwierdzono u 40 osób - 22 pacjentów oraz 17 osób z personelu medycznego i jednej osoby z kontaktu. Zamknięty jest oddział nefrologii, stacja dializ przyjmuje pacjentów z zachowaniem odpowiednich procedur i reżimu sanitarnego. Badania pacjentów i personelu medycznego cały czas są w toku, osoby ze styczności przebywają na kwarantannie.

Powiat jarosławski

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu – na dzień 8 października potwierdzono 30 wyników dodatnich, w tym u 8 pacjentów, 19 osób personelu medycznego i 3 osób personelu pomocniczego. W placówce wstrzymano przyjęcia i wypisy, na bieżąco prowadzona jest dekontaminacja pomieszczeń.

Powiat stalowowolski

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, Oddział Psychiatryczny – w ognisku koronawirusa łącznie potwierdzono 21 przypadków zakażenia, w tym u 17 pacjentów i 4 osób z personelu medycznego. Oddział został zamknięty, wstrzymano przyjęcia i wypisy, personel z dodatnim wynikiem pozostaje w izolacji domowej, osoby ze styczności objęto kwarantanną, trwają badania pacjentów i personelu medycznego.

Powiat przeworski

SP ZOZ Przeworsk, Oddział Geriatrii – koronawirusem zakażonych jest w sumie 21 osób - 7 z personelu medycznego i 14 pacjentów. Wstrzymano przyjęcia.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE