Reklama

Kryzys gospodarczy odbiera pracę na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor:

Kryzys gospodarczy odbiera pracę na Podkarpaciu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sytuacja na podkarpackim rynku pracy jest z każdym kolejnym miesiącem coraz gorsza. Od początku 2020 roku w ramach zwolnień grupowych pracę straciło już 2690 osób!

Pisaliśmy już o zwolnieniu 152 osób z zakładu Safran w Sędziszowie Małopolskim. Teraz okazuje się, że pracę straci 226 osób z firmy Goodrich Aerospace Poland w zakładach w Tajęcinie koło Rzeszowa i Krosna. Firmę dotyka kryzys w branży lotniczej, bo blisko 75 procent produkcji opartej jest na lotnictwie komercyjnym. Na razie nie ma sygnałów o zwolnieniach w firmie Pratt&Whitney Rzeszów. Nieoficjalnie w zakładzie są brane pod uwagę różne rozwiązania, w tym także redukcja etatów.

Na Podkarpaciu najbardziej cierpią firmy z branży motoryzacyjnej i lotniczej. Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie informuje, że od 1 stycznia do 17 lipca 2020 roku podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia 2690 pracowników. Gdzie ten problem jest najbardziej widoczny? Okazuje się, że w powiatach: mieleckim, dębickim, sanockim, stalowowolskim, ropczycko-sędziszowskim, Rzeszowie i Krośnie.

Czytaj także:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE